Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu C (13.03.2022)

Od wielu już lat Kościół w Polsce w 2. niedzielę Wielkiego Postu przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Przed kościołem ministranci zbierają ofiarę do puszek dla misjonarzy. Taca dzisiejsza na Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. Spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

W sobotę uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Rocznica święceń biskupich kard. Stanisława Dziwisza.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie organizowana pomoc dla uchodźców przebywających na terenie naszej parafii.

Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota – Róża Św. Józefa

W tym roku rekolekcje wielkopostne z racji Nawiedzenia Ikony Świętej Rodziny naszej wspólnoty rozpoczną się 1 kwietnia (piątek) a zakończą się 5 kwietnia (wtorek).  Ikona Świętej Rodziny przybędzie do nas w niedzielę i pozostanie z nami do poniedziałku. Szczegółowy plan rekolekcji i Peregrynacji Ikony zostanie ogłoszony w przyszłą niedzielę.

Informujemy, że młodzież z klas ósmych z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bp Roberta Chrząszcza 6 kwietnia br.

W minioną niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5 100 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację dzwonnicy: Kochanów (1), Nielepice (1), Rudawa (3). Bóg zapłać ofiarodawcom.

Rozpoczęliśmy remont budynku gospodarczego tzw. „Caritasu”. Pragniemy najpierw wykonać remont dachu i poddasza na schowek dla rzeczy kościelnych. W następnym etapie będzie remont pomieszczeń.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W sobotę do troski o nasz Dom Boży zapraszamy rodziny z Pisar od pp. Rusinek dziesięć kolejnych domów.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy. A wielkopostnym cyklu o grzechu chciwości. Niedziela – specjalny dodatek „Podaj rękę Ukrainie. Dla dzieciMały Gość i Jaś. Od dzisiaj do nabycia Baranki wielkanocne w zakrystii. Dochód z nich przeznaczony na Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Koszt baranka 10 zł.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. + Andrzej Wróblewski, śp. + Józef Trzaska z Dubia, ś. +Zofia Brandys. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.