Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła B /24.01.2021/

Papież Franciszek postanowił, że 3. niedziela zwykła roku liturgicznego będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu słowa Bożego.

Dzisiaj przed kościołem kwesta dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

W tym tygodniu wieczorna Msza Św. tzw. „kolędowa” o godz. 18.00. Zapraszamy kolejne rodziny z parafii na Mszę Św. wg. podanego niżej porządku.

W poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

We wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. W tym mija 4. rocznica ingresu J.E. abpa Marka Jędraszewskiego. Polecamy go Waszej modlitwie.  

W niedzielę pierwsze nabożeństwo – 40 godzinne. Dawniej to nabożeństwo służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego: Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00  i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja według porządku:

I. godz. 15.00 

Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa i Bloki

II. godz. 16.00 

Nielepice i Młynka

III. godz. 17.00 

Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego; Rudawa – rek:  ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę   o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Polaczka (od pp. Tobołów do pp. Rednowskich).

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Niegoszowice (1), Pisary (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

 

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Helena Wiśniewska z Rudawy.  Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Franciszek Salezy – święty, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał. Niedziela.  Dla dzieci: Staś, Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Przypominamy i zapraszamy kolejne rodziny  z naszej parafii na  Msze Św. „kolędowe” . Msza Św. będzie sprawowana  o godz. 18.00. Na zakończenie Eucharystii jest odprawiane nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowaną broszurę kolędową, w której znajdziemy modlitwę do wspólnego odmówienia i informację o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej parafii. Ponadto poświęcimy kredę, którą  oznaczymy drzwi naszych domów po powrocie z kościoła. Ze względu na ograniczenia prosimy by w nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele z poszczególnych rodzin.

Dokładny plan został wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Prosimy o dalsze przekazanie tej informacji, tak aby dotarła do wszystkich zainteresowanych. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji  Mszy „kolędowych”. Tak, jak każdego roku, znaczną część Waszych ofiar kolędowych przeznaczymy na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim oraz Domu Księży Chorych w Swoszowicach oraz wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i misji.

Zapraszamy do kościoła według następującego porządku:

Poniedziałek (25.01.2021)

Pisary – domy / rodziny/ po lewej stronie ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kasztanowej z ul. przyległymi

Wtorek (26.01.2021)

Pisary – domy / rodziny / po prawej stronie ul. Płk Pisarskiego, ul. Kasztanowej z ul. przyległymi

Środa (27.01.2021)

Rudawa – domy / rodziny/ Rynek (ul. Rynek, ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego /do mostu kolejowego/, ul. Polaczka); Przymiarki: ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej, ul. Konińskiego, Podłonie: ul. Na Skarpie, ul. Wyspiańskiego, ul. o. Maksymiliana, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką, ul. Słoneczna.

Czwartek (28.01.2021)

Rudawa – domy/ rodziny/ Borek; ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski, Domy pod plebanią: ul. Zakątek, ul. Zarzecze, ul. Młyńska, Zamek: ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka

Piątek (29.01.2021)

Rudawa – domy / rodziny / Baranówka; ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa, Domy za cmentarzem: ul. Osiedlowa, ul. Łanowa, ul. Olszynowa, ul. Dunajewskiego, Bloki

Sobota (30.01.2021)

Kochanów – domy / rodziny / po obu stronach ul. Lubomirskich i Sowiarka

Poniedziałek (01.02.2021)

Rudawa lewa i prawa strona szosy (domy wzdłuż ul. Krakowska, ul. Śląska i ul. przyległe) i domy od Rudawa od reku: ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna

Wtorek (02.02.2021)

Młynka –  domy / rodziny / Podborze i od Kamieniołomu

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: