Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła B /31.01.2021/

Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku: godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem i bloki; godz. 16.00 Nielepice i Młynka; godz. 17.00 Rudawa – Rynek i Rudawa –rek).

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

Od środy Msza Św. wieczorna o godz. 17.00.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic. Msze Św. o godz. 6.30. 8.00 i 18.00           (Nielepice – godz. 17.00; Brzezinka – godz. 18.00).  W tym dniu obchodzimy XXV Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy w naszych modlitwach o siostrach Służebniczkach. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe. W Polsce jest ok. 1300 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie!

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godz. 16.00 „Godzina Święta”. Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej a  szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek wspomnienie św. Agaty (pierwszy piątek miesiąca). Spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub u opiekunek. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne wg. porządku: godz. 15.00 Rudawa – Zamek  (ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka i Rudawa)  i domy przy szosie  (ul.Śląska i ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Podgórska, ul. Werbownia); godz. 16.00 Niegoszowice i Kochanów; godz. 17.00 Rudawa – Baranówka (ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) Rudawa – Borek (ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski).

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę   o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze

(od pp. Jana i Marzeny Wąchol).  

W minioną niedzielę zebraliśmy podczas kwesty 1532 zł dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Niegoszowice (1), Nielepice (3). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Za tydzień taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Zapraszamy kolejne rodziny na Mszę Św. „kolędową” wg. podanego niżej porządku.

Poniedziałek (01.02.2021) Rudawa – lewa i prawa strona szosy (domy wzdłuż ul. Krakowska, ul. Śląska i ul. przyległe) i domy od reku (ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich,

ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna).

Wtorek (02.02.2021) Młynka –  domy Podborze i od Kamieniołomu.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Dla świata w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów klauzurowych? Niedziela,dla najmłodszych Staś, Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: