Ogłoszenia duszpasterskie – piata niedziela zwykła  B /07.02.2021 /

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o  godz. 12.15. O godz. 15.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinne wg. porządku: godz. 15.00 – Rudawa – Zamek  i domy przy szosie; godz. 16.00 – Niegoszowice i Kochanów; godz. 17.00 – Rudawa – Baranówka i Rudawa – Borek  

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – to zawołanie nowego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Ks. Roberta Chrząszcza, który wczoraj 6 lutego otrzymał sakrę biskupią. Święcenia nowego biskupa odbyły się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Polecamy jego osobę Waszej modlitwie.

W tym tygodniu wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

W środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

W czwartek wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. XXIX Światowy Dzień Chorego. Spotkanie z chorymi z powodu pandemii zostało przeniesione na inny termin.

W niedzielę nabożeństwo – 40 godzinne wg. porządku: godz. 15.00 – Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej; godz. 16.00 – Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary; godz. 17.00 – Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na zakony klauzurowe 1530 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Kochanów (1), Młynka (1), Rudawa (2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Zakończyliśmy w naszej parafii Msze Św. tzw. „kolędowe”. Dziękujemy rodzinom, które skorzystały z zaproszenia uczestniczenia w tej Mszy Św. Dziękujemy za Waszą obecność, za dar wspólnej modlitwy. Podczas  Eucharystii prosiliśmy o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok 2021. Dziękujemy również za Waszą życzliwość i złożoną ofiarę. Część tych ofiar przekazaliśmy na cele charytatywne i diecezjalne. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Zielona, ul. Suski, ul. Wojtasa Tomasza (lewa strona od mostu suchego).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii, i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii a eutanazją? Niedziela – Dlaczego młodzi są agresywni. Specjaliści alarmują: wśród nastolatków rośnie agresja, a pandemia to jeszcze wzmaga. Do nabycia dla dzieci – Jaś, Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: