Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela zwykła B /14.02.2021/

Co roku w ostatnią niedzielę przed Popielcem rozpoczyna się w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Tegoroczny 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodubędzie przebiegał pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcamy parafian, grupy modlitewne do modlitwy różańcowej w intencji trzeźwości naszych rodzin.

Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego wg. porządku: godz. 15.00 – Rudawa – Przymiarki; godz. 16.00 – Rudawa – domy pod plebanią i Pisary; godz. 17.00 – Rudawa – Podłonie.

W tym tygodniu:

W poniedziałek mija 100. r. śmierci Ks. Kanonika Józefa Łobczewskiego proboszcza naszej parafii, z tej okazji zostanie odprawiona Msza Św. za jego duszę w niedzielę (21.02.21) o godz. 11.00. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

W najbliższą środę (17.02.21) – Popielec. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu Msze Św. w kościele o  godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00 (zmiana godziny), Nielepice – godz. 16.00, Brzezinka – godz. 17.00). Post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca w tym dniu przeznaczona jako jałmużna na cele charytatywne w diecezji.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 (dzieci ) i po Mszy Św. wieczornej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej  można uzyskać odpust zupełny.

W niedzielę Droga Krzyżowa połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.16.00. Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 17.00. ( Brzezinka – 16.00 ). Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek– Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Środa – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża Św. Rity

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 3 200 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Brzezinka (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Śląska (prawa strona od Krzeszowic) od pp. Jan i Elżbieta Góralczyk do pp. Firek.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o jak dobrze zacząć Wielki Post. Niedziela –  artykuł: Jest nas coraz mniej. Katastrofa demograficzna. Jaś, Mały Gość – dla najmłodszych. 

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Janina Miłek z Nielepic, śp. +Teresa Trzópek z Rudawy.  Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: