Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Wielkiego Postu B /21.02.2021/

W tym tygodniu minęła 100. r śmierci ks. Kanonika Józefa Łobczowskiego, długoletniego proboszcza Rudawy. Z tej okazji pomodlimy się za zmarłego śp. Ks. Józefa na Mszy Św. o godz. 11.00.

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00 ( połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego). Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W Polsce za  udział w „Gorzkich Żalach” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

Taca dzisiejsza przeznaczona na Centrum Jana Pawła II  „Nie lękajcie się!”

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 (dla dzieci), po Mszy Św. wieczornej dla dorosłych.

W niedzielę „Ad Gentes” będziemy przeżywali w Kościele Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto Katedry św. Piotra, apostoła

Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (4). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Śląska (prawa strona w stronę „Graności”) od pp. Woźniak, Perlik do pp. Żurakowskich.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża św. Rity

Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania NMP

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy szczególnie osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu w naszym kościele.  

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” początek rekolekcji wielkopostnych pod hasłem; „Któryś za nas cierpiał rany”. „Rekolekcjonistą” jest znany ksiądz Franciszek Blachnicki.  Niedziela dla dzieci – Mały Gość i Jaś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. + Józefa Martyna z Rudawy. Polecamy jej duszę   miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: