Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu B (28.02.2021)

Od wielu już lat Kościół w Polsce w 2. niedzielę Wielkiego Postu przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.  Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Przed kościołem ministranci zbierają ofiarę do puszek dla misjonarzy.

Dzisiaj nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00, Gorzkie Żale z kazaniem o godz. 17.00.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.

W czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. „Godzina Święta” od godz. 16.00.  Zapraszamy parafian do modlitwy adoracyjnej (szczególnie Honorową Straż Pana Jezusa) o nowe powołania do służby w Kościele. Nielepice – Msza Św. o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy Św. Brzezinka – Msza Św. o 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych o godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych u opiekunek charytatywnych lub zakrystii. Po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy – Rynek do wiaduktu kolejowego a także mieszkańcom z ul. Osiedlowej, ul. Olszynowej, ul. Ogrodowej.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Nielepice (1), Kochanów (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Ubiegłą niedzielę taca na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie wyniosła 2100 zł.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Śląska (lewa strona od Krzeszowic) od pp. Wąchal do krzyża.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Fr. Blachnickim. Niedziela a dla dzieci – Mały Gość i Jaś

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. + Jadwiga Chmura z Siedlca. Polecamy jej duszę   miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: