Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15.  Droga Krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie żale z kazaniem o godz. 17.00. Na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie książeczek dla uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej z Nielepic.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Informujemy, że piata niedziela Wielkiego Postu ( 21.03.) będzie w naszej parafii niedzielą rekolekcyjną. Spotkania rekolekcyjne rozpoczniemy w piątek. Możliwość z skorzystania z sakramentu pokuty będzie w sobotę. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

W tym tygodniu:

W poniedziałek i wtorek rozdanie modlitewników dla dzieci komunijnych z Rudawy na Mszy Św. o godz. 17.00

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeszcze raz przypominamy i zachęcamy do składania próśb i podziękowań na nabożeństwo do Matki Bożej.

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych po wieczornej Mszy Św.

W sobotę mija 8 r. wyboru papieża Franciszka. Polecamy osobę Ojca  Świętego Waszej modlitwie.

W dniach 19 – 20 marca wolontariusze parafialnej grupy charytatywnej „Grudniowa Niespodzianka”  zorganizują we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zabierzowie, zbiórkę żywności i środków czystości dla rodzin z terenu Gminy Zabierzów.  Produkty można przynosić do magazynu mieszczącego się w Zabierzowie, ul. Kolejowa 7, w godzinach 16 – 20 oraz 20.03. w godzinach 10 -13.

W minioną niedzielę ministranci zebrali przed kościołem 1.370 zł. na pomoc dla polskich misjonarzy. W imieniu misjonarzy i Dzieła Pomocy „Ad Gentes” wyrażamy wdzięczność za dar modlitwy i ofiary w trosce o misyjne dzieło Kościoła.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy z ul. Kolejowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Nielepice (1).,

Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: . ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia,                    ul. Trzaskowskiego (od p. Edmunda Gędłek/sołtysa Rudawy do młyna).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” dodatek: Nowenna do św. Józefa oraz trzecia część rekolekcji wielkopostnych z ks. Fr. Blachnickim. Niedziela – Czy wszyscy powrócą do kościoła? A dla dzieci – Mały Gość i Jaś

W zakrystii do nabycia „baranki wielkanocne”. Ofiara przeznaczona na Caritas. Koszt 10 zł.

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, radości codziennego życia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. + Henryka Mucha z Rudawy. Polecamy jej duszę   miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: