Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu B /14.03.2021/

Dzisiaj, czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare”. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W tym tygodniu:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeszcze raz przypominamy i zachęcamy do składania próśb i podziękowań na nabożeństwo do Matki Bożej.

W piątek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. W tym dniu rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje poprowadzi o. Jacek Burnus CSsR (redemptorysta). Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jak również na stronie internetowej parafii. Pomimo ograniczeń sanitarnych wynikających z pandemii zapraszamy do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych, spowiedzi, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa ( maseczki, dystans). 

Program rekolekcji (19.03.21 – 21.03.21):

Piątek (19.03.21)

Msza Św. godz. 17.00 (rozpoczęcie rekolekcji)

Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy Św.

Sobota (20.03.21):

Msza Św. godz. 8.00 i 17.00

spowiedź  (7.30 – 10.00; 15.00 – 18.00)

Niedziela (22.03.21)

Msza Św. wg. porządku niedzielnego: 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. (Nielepice  – godz. 7.30; Brzezinka – godz. 9.00). Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek –  Róża Matki Bożej Bolesnej

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek – Róża św. Józefa

Niedziela – Róża św. Rity

W minioną niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3.300 zł.  Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (2), Niegoszowice (1), Nielepice(2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom: Rudawa – Baranówka (ul. Siedleckiego) Rudawa – Zamek (ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. Polaczka, ul. Zamkowa), Rudawa ( ul. Łanowa, ul. 21 lipca, ul. Dunajewskiego) oraz mieszkańcom Nielepic. Bóg zapłać.  

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Kolejowa (od Marii Wąchal). Zapraszamy do sprzątania po spowiedzi(10.00). 

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” dodatek magnes z wizerunkiem św. Józefa. Będzie to doskonała pamiątka Roku św. Józefa, który właśnie przeżywamy. Gość Extra – specjalne 100 – stronicowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi. Niedziela – ciekawy artykuł o papieżu: Przemilczany Franciszek. A dla dzieci – Mały Gość i Jaś

W zakrystii do nabycia„baranki wielkanocne”. Ofiara przeznaczona na Caritas. Koszt 10 zł.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Bożena Korbiel z Nielepic. Polecamy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: