Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela Wielkiego Postu B /21.03.2021/

Dzisiaj, piąta niedziela Wielkiego Postu, zwana dawniej Pasyjną. Od dzisiejszego dnia aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek zasłaniamy krzyże. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy niedzielę rekolekcyjną. Słowo Boże głosi o. redemptorysta Jacek Burnus CSsR. Po południu Gorzkie Żale o godz.17.00. Przypominamy, że Msza Św. jest transmitowana online z naszego kościoła.   

W tym tygodniu:

Od poniedziałku (22 marca br.) Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

Codzienniepółgodziny przed wieczorną Mszą Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi przed świętami.  

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Od uroczystości Św. Józefa do 25 marca br.  trwa w Kościele  Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

W czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na Mszy Św. o godz. 18.00 podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zapraszamy parafian do modlitwy w intencji ochrony życia poczętego. Wystarczy codziennie jeden dziesiątek różańca przez dziewięć miesięcy, aby zostać obrońcą ludzkiego życia. Kartki z deklaracją przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka na bocznym ołtarzu.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30 (dla dzieci) a po Mszy Św. wieczornej dla dorosłych.  

Za tydzień niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami na Mszy Św. o godz. 11.00. Z racji panującej pandemii Parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach została odwołana.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Brzezina (1), Pisary (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża św. Rity

Wtorek – Róża św. Jana Pawła II

Czwartek – Róża Zwiastowania Pańskiego

Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Kochanowa i Pisar. Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Legionów Polskich (od pp. Kurnik) i ul. Wyspiańskiego.  

Pragniemy przed świętami odwiedzić z posługą sakramentalną osoby chore, w podeszłym wieku, nie chodzące do kościoła. Prosimy o zgłoszenie chorych, szczególnie tych parafian, których nie odwiedzamy z okazji pierwszej soboty miesiąca. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub u pan opiekunek.  

Plan wizyty u chorych: piątek: Niegoszowice (Msza św. godz. 9.00), Rudawa – godz. 12.00

sobota: Nielepice i Młynka – godz. 9.00; Brzezinka i Pisary – godz. 9.00.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” temat Drogi Krzyżowej.  Czternaście medytacji znanych osób. Niedziela – ciekawy artykuł: Czy w Polsce prześladuje się katolików?  A dla dzieci – Mały Gość i Jaś. W zakrystii do nabycia „baranki wielkanocne”. Ofiara przeznaczona na Caritas. Cena 10 zł.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W ostatnim tygodniu zmarła śp. + Maria Korbiel. Polecamy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: