Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa B /28.04.2021/

Przed nami Wielki Tydzień i najważniejsze wydarzenie całego Roku Liturgicznego Triduum Paschalne. Nikt nie ma wątpliwości, że te święta od strony zewnętrznej będą ograniczone przepisami sanitarnymi.  Trwająca epidemia sprawia, że większość z nas nie będzie mogła wziąć udziału w wydarzeniach liturgicznych w kościele. Dla wielu z nas tajemnicę Triduum Sacrum będziemy przeżywać w domowych kościołach. Będzie to jednak ta sama tajemnica. Wszystkim życzymy wielkiej wiary, by radość ze zwycięstwa Zmartwychwstałego Pana celebrować w swoich sercach i domach rodzinnych.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja do kościoła. Droga Krzyżowa o godz. 16.00 Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W tym tygodniu:

W poniedziałek, wtorek, środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i możliwość skorzystania ze  spowiedzi przed świętami.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Pouczenie chrzcielne po wieczornej Mszy Św.

Program Triduum Paschalnego.

Wielki Czwartek. Dzień ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 (transmisja online). Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek. Dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 (transmisja online). Obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Droga Krzyżowa o godz. 15.00 (transmisja online). Adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00 do 18.00 według przyjętego zwyczaju. Pamiętamy o obowiązku zachowania przepisów sanitarnych w kościele (zachowaniu dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji). Informujemy, że w naszym kościele może przebywać 20 osób a na zewnątrz bez limitu zachowując 1,5 metrowy dystans. Gorzkie Żale – 20.00, Różaniec –  22.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego – 23.00 (transmisja online).

Wielka Sobota. Wigilia Paschalna. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 (transmisja online). Procesja Rezurekcyjna na zakończenie Liturgii Paschalnej. Prosimy o przyniesienie świec. Poświęcenie pokarmów wokół kościoła (droga procesyjna) o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Nielepice (przed kaplicą) godz. 9.00, Brzezinka (przed kaplicą) godz.10.00. W naszych rodzinach obrzędu poświęcenia pokarmów może dokonać ojciec rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa na stronie https://diecezja.pl/wp-content/uploads/2021/Błogosławieństwo–pokarmów-na-stół-wielkanocny.png-wielkanocny.png

Niedziela Wielkanocna (Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Uroczyste nieszpory o 17.30. Chrzty dzieci  w  Poniedziałek Wielkanocny na Mszy Św. o godz. 12.15.

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Nielepice (1), Brzezinka (1), Niegoszowice (1), Pisary (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu z Rudawy: ul. Kalwaryjska, ul. Śląska, ul. Trzaskowskiego, ul. Polaczka, ul. Wojtasa Tomasza, ul. Zielona i mieszkańcom Brzezinki, Niegoszowic.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek (!!!) troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy: ul. Na Skarpie (od pp. Moń). Będzie to sprzątanie świąteczne ( godz. 9.00). Natomiast w sobotę  po godz. 13.00 zapraszamy do przemycia kościoła rodziny z ul. Kolbego (od pp. Front).

Prasa katolicka: Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, Niedziela, Mały Gość, Jaś,

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: