Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela zwykła B /17.01.2021/

„Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2021. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

W tym tygodniu wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 (uwaga zmiana godziny).

We wtorek wspomnienie św. Sebastiana, męczennika.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy męczennicy. Z okazji przypadającego Dnia Babci i Dziadka pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a zmarłym wiecznego pokoju z Bogiem w niebie.

W niedzielę przed kościołem kwesta dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Józefa

Czwartek – Róża św. Rity

Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (2), Kochanów (1), Nielepice (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub przelewy na konto parafialne, pozwalające funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Polaczka (od p. Ewa Wąchal do p. Maria Mucha).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – Szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi. Niedziela; dla dzieci Mały Gość

Ważna informacja o Mszy „kolędowej”.

Jak, już informowaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej „kolędy”. Po odbyciu konsultacji z Radą Parafialną i rozmów z mieszkańcami naszej parafii, pragniemy zaprosić Was na Msze Św. „kolędowe” z poszczególnych rejonów naszej parafii. Msza Św. będzie sprawowana w kościele o godz. 18.00. Na zakończenie Eucharystii będzie specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Każda rodzina otrzyma specjalnie przygotowaną broszurę kolędową, w której znajdziemy modlitwę do wspólnego odmówienia i informację o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej parafii. Ponadto poświęcimy kredę, którą oznaczymy drzwi naszych domów po powrocie z kościoła. Ze względu na ograniczenia prosimy by w nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele z poszczególnych rodzin. Dokładny plan został wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

Prosimy o dalsze przekazanie tej informacji, tak aby dotarła do wszystkich zainteresowanych. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji Mszy „kolędowych”. Tak, jak każdego roku, znaczną część Waszych ofiar kolędowych przeznaczymy na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim oraz Domu Księży Chorych w Swoszowicach oraz wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i misji. Zapraszamy do kościoła według następującego porządku:

Poniedziałek (18.01.2021)

Brzezinka – domy / rodziny/ po lewej stronie ul. Krakowskiej i ul. Akacjowej

Wtorek (19.01.2021)

Brzezinka– domy/rodziny/ po prawej stronie ul. Krakowskiej i ul. Akacjowej

Środa (20.01.2021)

Nielepice– domy/ rodziny/ po prawej stronie ul. Długa (numery parzyste) z ul. przyległymi

Czwartek (21.01.2021)

Nielepice – domy/rodziny/ po lewej stronie ul. Długa (numery nieparzyste) z ul. przyległymi

Piątek (22.01.2021)

Niegoszowice – domy wzdłuż ul. Rostworowskich ( numery parzyste) ul. Lipowa, ul. Widokowa

Sobota (23.01.2021)

Niegoszowice – domy wzdłuż ul. Rostworowskich (numery nieparzyste) ul. Lipowa

####################################################################

Poniedziałek (25.01.2021)

Pisary – domy / rodziny/ po lewej stronie ul. Płk. Pisarskiego, ul. Kasztanowej z ul. przyległymi

Wtorek (26.01.2021)

Pisary – domy / rodziny /po prawej stronie ul. Płk Pisarskiego, ul. Kasztanowej z ul. przyległymi

Środa (27.01.2021)

Rudawa – domy / rodziny/ Rynek, Przymiarki, Podłonie,

Czwartek (28.01.2021)

Rudawa – domy/ rodziny/ Borek, Domy pod plebanią, Zamek,

Piątek (29.01.2021)

Rudawa – domy / rodziny / Baranówka, Domy za cmentarzem, ul. Osiedlowa, Bloki

Sobota (30.01.2021)

Kochanów – domy / rodziny / po obu stronach ul. Lubomirskich i Sowiarka

Poniedziałek (01.02.2021)

Rudawa – lewa i prawa strona szosy (domy wzdłuż ul. Krakowska, ul. Śląska i ul. przyległe) i domy od reku

Wtorek (02.02.2021)

Młynka – domy / rodziny / Podborze i od Kamieniołomu

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: