Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego /10.01.2021/

Dziś, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego ( tj. 2 lutego ) zachowujemy liturgiczny charakter Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły. 

W tym tygodniu:

Środa  – wspomnienie (dowolne) św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ( po Mszy Św. wieczornej).

Niedziela – XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa  – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Sobota  – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Apelujemy po raz kolejny, aby do Komunii Świętej podchodziły w pierwszej kolejności osoby przyjmujące Ciało Pańskie na rękę (od strony zakrystii).

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 2 900 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (1), Brzezinka (1), Młynka (1), Nielepice (3). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Polaczka (od. pp. Surdyka ).

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa do Świętego, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek. Niedziela, dla najmłodszych Jaś.

Wszystkim jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. + Anna Dybka z Niegoszowic,    śp. + Władysława Mirowska z Krakowa, śp. + Władysława Walczowska z Krakowa. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: