Ogłoszenia duszpasterskie – druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim /03.01.2020/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Dodatkowo Msza Św. o godz. 12.15. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca.  

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Mszę Św. wg. porządku niedzielnego (Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.9.00). Jest to święto obowiązkowe. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie  Orszaku Trzech Króli, ale zapraszamy dzieci do przyjścia do kościoła we własnoręcznie zrobionych koronach, aby złożyć hołd Dzieciątku Jezus.

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 16.30. Zapraszamy parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Msza Św. – Nielepice godz. 15.15.

W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Rudawy  ul. Zamkowa (od pp. Wróbel do końca).

Informujemy, że w sobotę na cmentarzu został zniszczony kontener na śmieci. Zapalił się przez wrzucenie nie dopalonych zniczy. Kontener gasiły go dwa zastępy strażaków. Koszt zakupu nowego kontenera to kilka tysięcy zł. Po raz kolejny okazaliśmy brak odpowiedzialności za wspólne dobro.

Koszty utrzymania cmentarza są coraz większe, między innymi przez ostatnie podwyżki ceny za śmieci. Zwracamy się z prośbą o zabieranie zużytych zniczy do domu. Pomagajmy sobie wzajemnie w tym trudnym czasie dla nas wszystkich.  

Prasa katolicka: Niedziela, Mały Gość,

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. + Genowefa Węgiel z Brzezinki, śp. + Barbara Orkisz  z Siedlca, śp. + Maria Nawrot z Brzezinki, śp. + Ks. Bronisław Siekierski z Niegoszowic. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: