Dziś modlimy się w intencji naszych rodzin – aby były na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu, aby każda z nich stawała się „domowym Kościołem”, aby okazywały w życiu codziennym wierność Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Na Mszy Św. o godz. 9.30 modlimy się w intencji Jubilatów, którzy w minionym roku obchodzili złoty jubileusz małżeński.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, sobota miesiąca.

Poniedziałek – święto Świętych młodzianków, męczenników.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. .

Czwartek – wspomnienie św. Sylwestra, papieża (Sylwester). Ostatni dzień roku kalendarzowego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 16.00 ( możliwość skorzystania z sakramentu pokuty). Uroczyste nieszpory o 16.30. Msza Św. z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym. 

Piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok). Msze Św. wg. porządku niedzielnego.

Sobota – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła (pierwsza sobota miesiąca). Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Do modlitwy zaprasza Róża Żywego Różańca.                      

Niedziela – pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:

Sobota – Róża Matki Bożej Gromnicznej

W drugi dzień świąteczny Św. Szczepana taca na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie wyniosła 2100 zł.  a  podczas Pasterki zebraliśmy 850 zł. na Fundusz „SOS dla Życia”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.  

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Krótka (od pp. Zygmunt).

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (2) Nielepice (2). Niegoszowice(1), Pisary (3). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub przelewy na konto parafialne, które pozwalają funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na temat inwestycji w parafii i funduszy na podsumowaniu roku kalendarzowego.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wypraszając dla nich u Dobrego Boga potrzebne łaski.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Mariusz Robak z Niegoszowic, śp.+ Helena Nawała z Rudawy, śp. +Ryszard Miłek z Nielepic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: