Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu /2o.12.2020/

Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się „Zapalenie Choinki” na Skwerze Ks. Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Transmisja na żywo na Facebooku Parafii Rudawa i OSP Rudawa.

W liturgii Kościoła:

W tygodniu „Roraty” rano o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.

W poniedziałek, wtorek, środę spowiedź przedświąteczna od godz. 16.00. Zachęcamy parafian do skorzystania z łaski Sakramentu Spowiedzi Świętej.

CzwartekWigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30 i zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Wieczorem – wg. tradycji,  – zgromadzimy się w naszych domach przy stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżycia tego wieczoru i Świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów religijnych: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii (np. Łk 2, 1-20), wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką (w kaplicach o godz.22). Jutrznia przed Pasterką o 23.30. Ze względu na ograniczenia zachęcamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.

Piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. jak w niedzielę: 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, dodatkowo 12.15 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Uroczyste nieszpory o Narodzeniu Pańskim o godz.17.30.

SobotaŚwięto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Msze Św. jak w niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wieczornej Mszy Św. nie będzie. 

Niedziela Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy Św. o godz. 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków, którzy w tym roku przeżywali „Złote i Srebrne Gody Małżeńskie”. Odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Zapisy w zakrystii.

Informujemy, że w tym roku  nie będzie odwiedzin duszpasterskich, czyli kolędy z racji panującej pandemii. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych. Po zakończeniu kwarantanny narodowej zaproponujemy inną formę wspólnego spotkania i modlitwy kolędowej.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W czwartek  rano (Wigilia) do sprzątania świątecznego zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Zamkowa (od p. Aleksandra Płazaka).  

Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (2), Brzezinka (1). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub przelewy na konto parafialne, pozwalające funkcjonować naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Ludwik Gędłek z Rudawy, śp. +Emil Gwizdała z Brzezinki, śp. + Zofia Woźniak z Młynki. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka:  Do nabycia Niedziela, Gość niedzielny atakże opłatki na stółwigilijny.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: