Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu B /13.12.2020/

Trzecia niedziela Adwentu „Gaudete”  rozpoczyna drugą część Adwentu,  która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki Narodzenia Pana Jezusa. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

W tygodniu „Roraty” rano o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie do udziału dzieci z lampionami i młodzież.

Codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy parafian do skorzystania z łaski Sakramentu Spowiedzi Świętej. Nie będzie parafialnej, adwentowej spowiedzi. Nie czekajmy ze spowiedzią do świąt.

W środę rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc w nowennie wyprośmy dla sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Po wieczornej Mszy Św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W niedzielę (20 grudnia br.) o godz. 16.00 odbędzie się uroczyste „Zapalenie Choinki” na Skwerze Ks. Władysława Bukowińskiego w Rudawie. Będzie to już szóste „Spotkanie pod choinką”, które można będzie obejrzeć na żywo na Facebooku Parafii Rudawa i OSP Rudawa. Prosimy o łączność wirtualną ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią.

W tym tygodniu odwiedzimy chorych przed świętami z posługą sakramentalną (których nie odwiedzamy w pierwsze soboty miesiąca). Porządek odwiedzin chorych: piątek – Rudawa ( godz. 9.00), sobota – Nielepice i Młynka ( godz. 9.00), Brzezinka i Pisary ( godz. 9.00). Prosimy o zgłoszenie chętnych w zakrystii, kancelarii czy opiekunek charytatywnych.

W uroczystość Najświętszej Rodziny ( 27 grudnia br.) o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św.  w intencji Jubilatów, którzy w tym roku przeżywają jubileusz 25 i 50-lecia małżeństwa. Prosimy czcigodnych Jubilatów o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Środa – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Sobota – Róża św. Józefa

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 3.400 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na renowację otoczenia kościoła: Rudawa (4), Kochanów (1), Niegoszowice (1), Młynka (1), Pisary (3). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub przelewem na konto parafialne, pozwalające funkcjonować parafii. Serdeczne Bóg zapłać.

Podczas kwesty dla naszych rodaków za wschodnią granicą zebraliśmy 1.020 zł.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Rudawy  z ul. Zamkowa (od pp. Gędłek/piekarnia)..

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” ciekawy artykuł: Czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego. Niedziela,

W zakrystii do nabycia w zakrystii świece Caritas a na bocznym ołtarzu opłatki na stół wigilijny .

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: