Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu /06.12.2020/

Druga Niedziela Adwentu jest dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie, który dzisiaj wspieramy naszą modlitwą i ofiarą do puszek dla naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W tygodniu „Roraty” rano o godz. 6.30 i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.

Codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą Św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zachęcamy parafian do skorzystania z łaski Sakramentu Spowiedzi Świętej. Nie będzie parafialnej, adwentowej spowiedzi. Nie lękajmy się i nie czekajmy ze spowiedzią do świąt.

W poniedziałek, wtorek, środę rozdanie medalików dla dzieci komunijnych na Mszy Św. o godz. 17.00 (poniedziałek klasa 3a Rudawa, wtorek klasa 3b Rudawa, środa klasa 3 Nielepice).

W piątek w Niegoszowicach Msza Św. dla chorych połączona ze spowiedzią o godz. 9.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy parafianom za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Brzezinka (1), Rudawa (2). Informujemy, że do parafii powróciło 397 kopert na łączną sumę 57.660 zł. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie tych dzieł w naszej parafii (szczególnie rodziny, które jeszcze nie wsparły finansowo). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub przelewem na konto parafialne, pozwalające funkcjonować parafii. Bóg zapłać.

Dla parafii została ufundowana nowa tablica ogłoszeniowa przez właściciela Firmy Alsal. Dziękujemy.

Za tydzień zostanie podana ostateczna decyzja odnośnie wizyty duszpasterskiej (kolędy) w naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na  sobotę  do sprzątania kościoła zapraszamy kolejne rodziny z Rudawy ul. Niepodległości (od p. Anna Gędłek) i mieszkańców z   ul. Wyspiańskiego

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – rozmowa z ks. Sławomirem Odrem postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. Niedziela – dla dzieci Mały Gość, Staś,

Zachęcamy do nabywania świec Caritasu. Zapalona świeca na naszym stole podczas wigilii będzie wyrazem naszej pamięci o dzieciach z ubogich rodzin. Po wigilii świece mogą zabłysnąć na grobach naszych bliskich, dopełniając znaczenie pustego miejsca przy stole.

Opłatki na wigilijny stół na bocznym ołtarzu.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności.: śp. +Eugeniusz Księżyc z Brzezinki, śp. + Władysław Klich z Pisar, śp. + Józefa Lipiarska z Rudawy, śp. +Zofia Witowska z Krakowa, śp.+ Maria Kaleta z Pisar, śp. +Józef Piwowoński z Niegoszowic. Polecajmy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: