Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu B /29.11.2020/.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.. To czas oczekiwania na przyjście Chrystusa na końcu czasów, ale także czas naszego duchowego przygotowania na Boże Narodzenie.  

W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

Codziennie przed wieczorną Mszą Św. spowiadamy. Z racji pandemii nie będzie adwentowej spowiedzi. Dlatego prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia.

W tygodniu Roraty rano (godz. 6.30) i wieczorem dla dzieci o godz. 17.00.. Zapraszamy na Roraty szczególnie dzieci i  młodzież przygotowującą się do sakramentów oraz wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą. Prosimy by przynosić ze sobą zgodnie z tradycją lampiony lub świece.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 16.00.Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy parafian, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, osoby, które podjęły w parafii dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza Św. w Nielepicach o godz. 15.15.

W piątek spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju od godz. 16.00. Do modlitwy zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

W niedzielę Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ministranci będą kwestować na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie

W liturgii Kościoła:

Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Piątek – wspomnienia (dowolne) św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za koperty złożone na renowację otoczenia kościoła: Kochanów (1), Rudawa (2). Dobiegają końca prace związane z naprawą murów. Więcej informacji za tydzień. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary składane w kopertach lub przelewem na konto parafialne. Bóg zapłać.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Czwartek – Róża NMP Królowej Polski

W związku z ograniczeniami ilości osób w kościele, informujemy, że rozdanie medalików dzieciom komunijnym w tym roku odbędzie się oddzielnie dla poszczególnym klasom: poniedziałek (07.12.20) klasa 3a Rudawa, wtorek (08.12.20) klasa 3b Rudawa, środa (09.12.20) klasa 3 Nielepice.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Rudawy z ul. ks. Łobczowskiego, ul. Niepodległości (od pp. Pomietło).    

Prasa katolicka: Dziś w „Gościu niedzielnym” kalendarz na 2021 rok z wizerunkami świętych. Niedziela z płytą „Niecodzienne rekolekcje”. Mały Gość, Staś dla dzieci.

Wychodząc z kościoła (lub w zakrystii) możemy nabyć świecę „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 10 zł. Tym darem wspieramy dzieła charytatywne Caritas w Polsce.   

Dzisiaj po Mszy Św. błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Nabywając opłatek pobłogosławiony w kościele podkreślamy naszą jedność z parafią. Kupując go w sklepie czy w galerii handlowej zatracamy sens jedności ze wspólnotą parafialną. Przypominamy, że ofiara z opłatków jest przeznaczona na wynagrodzenie pana Piotra w naszej parafii.  

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Krystyna Orkisz z Nielepic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Zbliża się koniec roku kalendarzowego. Przypominamy, że osoby pragnące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii, pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: