Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła /21.01.2018/

Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
Czwartek – święto nawrócenia św. Pawła, apostoła.
Piątek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu wypada XVIII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

Przypominamy, że jutro nasza parafia (dekanat krzeszowicki) udaje się do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie – Łagiewnikach. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu lub indywidualnego. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 15.45

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża św. Rity
Poniedziałek – Róża św. Jana Pawła II
Czwartek – Róża Zwiastowania NMP
Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Zapraszamy na „Spotkanie opłatkowe” Róże Żywego Różańca, Zespół Charytatywny, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Kręg Biblijny oraz Radę Parafialną. Początek spotkania na plebanii o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Katecheza przy parafii dla kandydatów do bierzmowania: poniedziałek – klasa VII (Szkoła Podstawowa), wtorek – klasa II (Gimnazjum). Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 17.00.
W niedzielę (28 stycznia br.) po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu chóru „Głosy św. Franciszka” z Zabierzowa.

Od najbliższej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne. Dawniej to nabożeństwo najczęściej służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.
Program nabożeństwa 40 – godzinnego:
godz. 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu według porządku:
I. Godz. 15.00                                                                                                                                                                   Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa            II. Godz. 16.00                                                                                                                                                    Niegoszowice i Kochanów                                                                                                                                            III. Godz. 17.00                                                                                                                                                  Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy parafianom za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Pragniemy serdecznie podziękować za złożone ofiary. Jak informowaliśmy, część tych ofiar została przekazana na bratnią pomoc Caritas, Seminarium Duchowne w Krakowie i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o kontakt w zakrystii kościoła.

W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Młynki od pp. Anny i Adama Żbik.

Prasą katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – nie ma wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska – przekonuje arcybiskup Tadeusz Wojda z Białegostoku, A także o pielgrzymce papieża Franciszka do Chile i Peru. Niedziela – Helenka poszła do nieba. Historia Helenki Kmieć z Libiąża. Źródło – Szopka neapolitańska.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Julian Seremak z Zabierzowa. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: