Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła /28.01.2018/

Dzisiaj w naszym kościele o godzinie 15 – tej rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według podanego porządku. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu nieszpory o godz. 17.30.
(Dzisiejszy porządek nabożeństwa: godz. 15.oo. – Rudawa – domy za cmentarzem;             godz. 16.00 – Niegoszowice i Kochanów; godz. 17.00 – Rudawa – Rynek).

Dzisiaj o godz. 15.00 „Spotkanie opłatkowe” na plebanii dla grup modlitewnych naszej parafii. Zapraszamy Róże Różańcowe, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Domowy Kościół, Radę Parafialną. Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji.

Po Mszy św. o godz. 18.00 koncert kolęd w wykonaniu chóru „Głosy św. Franciszka” z Zabierzowa.

W liturgii Kościoła:

Środawspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
Czwartekpierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 „Godzina święta”. Szczególnie do modlitwy adoracyjnej zapraszamy grupy modlitewne w parafii: Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Msza św. w Nielepicach o godz. 15.15.
Piątekświęto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 !!!(zmiana godziny). Na Mszy św. poświęcenie gromnic. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie młodzieży klasy III Gimnazjum. Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź od godz. 17.00. Nielepice – Msza św. o godz.17.00, Brzezinka – Msza św. o godz. 18.00.

W tym dniu pragniemy pamiętać o naszych o siostrach Służebniczkach z racji przypadającego ich święta Dnia Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W Polsce jest ok. 1600 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie! Na wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

Sobotapierwsza sobota miesiąca. Msza św. w kaplicy Sióstr Służebniczek o godz. 8.00. Odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska w parafii.

Modlitwa Żywego Różańca:
Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Środa – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Królowej Pokoju

Informujemy, że od przyszłej niedzieli rozpoczyna się kurs przedmałżeński w Krzeszowicach.

W przyszłą niedzielę nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku:
I. Godz. 15.00
Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej
II. Godz. 16.00
Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary
III. Godz. 17.00
Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

Dziękujemy rodzinom które ofiarą pieniężną wsparły remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Pisary – 200 zł, Nielepice – 200 zł, Rudawa – 750 zł.. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne parafii. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców komunijnych w salce katechetycznej.

Dziękujemy parafianom Młynki za posprzątanie kościoła, i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom od pp. Gniadek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które 6 stycznia w ramach kolędy misyjnej wędrowały przez wioski naszej parafii i zbierały pieniądze na pomoc misjonarzom i misjonarkom. Serdeczne Bóg zapłać kierujemy pod adresem tych parafian, którzy otwarli swe domy i wsparli swą ofiarą dzieło misyjne. Zebrane pieniądze – 1915 zł, zostały przekazane na pomoc Kościołowi w Peru.

Prasą katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy – Kim są uczestnicy narodowej zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik? Niedziela – pisze o beatyfikacji nowej bł. Hannie Chrzanowskiej. Źródło,  Arka – Relikwie Męki Pańskiej, Mały Gość, Ola i Jaś.

Gromnice w kiosku z prasą katolicką!!!

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: