Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela zwykła /04.02.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. (św. Jan Paweł II)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Nieszpory o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

Po południu o godz. 15.00 rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku: godz. 15.00
Rudawa – Przymiarki; godz. 16.00 Rudawa – domy pod pleba nią i Pisary; godz. 17.00 Rudawa – Podłonie.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
Środa – wspomnienie (dowolne) bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
Niedziela – wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXVI Światowy Dzień Chorego. Dzień wcześniej, w sobotę, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy na nią osoby starsze i schorowane. Zwracamy się prośbą do rodzin o umożliwienie swoim bliskim w uczestnictwie w tym nabożeństwie. Spowiedź dla chorych o godz. 10.30.

W piątek spotkanie „Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy św.

11 listopada 2018 r. minie dokładnie 100 lat od zakończenia walk na frontach Wielkiej Wojny. Przegrana państw centralnych oraz działalność polityków sercem oddanych sprawie polskiej sprawiły, że po 123 latach niewoli na mapy świata powróciła Rzeczpospolita Polska.

Włączając się w obchody jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości, nasza parafia przygotowuje liczne wydarzenia religijne, kulturalne i społeczne, które pozwolą nam jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy dzień w historii naszego Narodu.

Przez kolejnych 9 miesięcy, w każdą drugą sobotę miesiąca, będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wszystkich, którym zależy na pomyślności naszego kraju. Rozpoczynamy już w najbliższą sobotę. O godz. 1630 odmówimy Różaniec, a następnie będziemy sprawować uroczystą Mszę Św.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:
Godz. 15.00
Rudawa – Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka; Rudawa – domy przy szosie; ul. Śląska i ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Podgórska, ul. Werbownia.
Godz. 16.00
Rudawa – (od reku); ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego; Nielepice i Młynka.
Godz. 17.00
Rudawa – Baranówka; ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa; Rudawa – Borek; ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski.

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na tacę 1. 820 zł. Ofiara została przekazana na zakony klauzurowe. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża św. Józefa

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Młynki od pp. Tataruch do p. Wiesław Zelek.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józef Rogóż z Siedlca, śp. Władysława Hrabia z Pisar, śp. Maria Wiśniewska z Rudawy, śp. Jan Orkisz z Siedlca. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” dr Wanda Półtawska w rozmowie z „Gościem”, wypowiadając się w obronie dzieci nienarodzonych, mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia. Ponadto w „Gościu” o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. Korony Chrobrego. Niedziela – Ocalić życie i rodzinę. Temat numeru: zatrzymać aborcję. Źródło

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: