Ogłoszenia duszpasterskie – 6 niedziela zwykła /11.02.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. (św. Jan Paweł II)

Dzisiaj, o godz. 15 – tej rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu: godz.15.00 – Rudawa – Zamek i Rudawa – domy przy szosie; godz. 16.00 – Rudawa – (od reku) oraz Nielepice i Młynka; godz. 17.00 – Rudawa – Baranówka i Rudawa – Borek. Na zakończenie adoracji nieszpory o godz. 17.30.

Jak, co roku, w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny. Tegoroczny 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (11 – 17 lutego br.) przebiegał będzie pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
Zachęcamy parafian, róże Żywego Różańca, grupy modlitewne do uczestnictwa w Eucharystii i modlitwy różańcowej odmawianej w intencji trzeźwości naszych rodzin.
„Egzamin z wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale zdobywać”. (św. Jan Paweł II)

W liturgii Kościoła:
Środa – Środa Popielcowa.  W tym dniu rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W Popielec każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00!!! (Nielepice – godz. 16.00, Brzezinka – godz. 17.00).
Piątek – nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 16.30 (dzieci ) a dla dorosłych, młodzieży po Mszy św. wieczornej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Niedziela – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.00 (Brzezinka – godz. 16.00). Droga Krzyżowa połączona z koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 16.00.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Serdeczne podziękowania składamy rodzinom, sąsiadom, którzy pomogli naszym seniorom uczestniczyć w wczorajszym nabożeństwie w kościele z okazji Światowego Dnia Chorego. Przypominamy, że naszych chorych parafian odwiedzamy w pierwszą sobotę miesiąca.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od p. Marty Gędłek do p. Janiny Korbiel.

W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę inwestycyjną 6.120 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Adam Paczyński z Niegoszowic. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę? Niedziela – Temat numeru: O odkłamywaniu naszej historii. A także artykuł: Trzeźwość – egzamin z wolności. Źródło – Jestem Niepokalanie Poczęta – 160. rocznica objawień Matki Bożej w Lourdes. Arka – Polska droga św. Jakuba – Camino Polaco. Cuda i łaski Boże – o błogosławionej Hannie Chrzanowskiej.

Jeśli jesteś mieszkańcem Gminy Zabierzów i chcesz, aby twoje podatki powróciły do Twojego miejsca zamieszkania, rozliczając się z podatku dochodowego (PIT) wskaż w zeznaniu podatkowym Gminę Zabierzów. Więcej informacji na www.zabierzow.gmina.pl

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: