Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela Wielkiego Postu /18.02.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. (św. Jan Paweł II)

Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00. Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież a szczególnie młodzież bierzmowaną do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W Polsce za udział w „Gorzkich Żalach” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.
Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu /tj. 18 marca br./

W liturgii Kościoła:
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.
Czwartek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci), a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św.
Niedziela – druga niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem ministranci będą zbierać ofiarę dla polskich misjonarzy. Natomiast taca z przyszłej niedzieli przeznaczona zostanie na rozbudowę Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Informujemy, że nasz parafianin Szymon Miłek, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, ma zamiar przyjąć świecenia diakonatu w Katedrze na Wawelu dnia 8 maja 2018 roku. Na czas przygotowania do święceń polecajmy go naszym modlitwom.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża św. Józefa
Środa – Róża św. Rity
Czwartek – Róża św. Jana Pawła II

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu Bożego.

„Duszpasterz związków niesakramentalnych w Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby w niesakramentalnych związkach małżeńskich na dedykowane im Rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 26 – 28 lutego 2018 r., o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich”. Szczegóły na plakacie.

Dziękujemy rodzinom które wsparły ofiarą pieniężną remont kościoła. Złożone ofiary: Pisary – 100 zł, Rudawa – 200 zł.. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Marii Laskiewicz do pp. Skrobot.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi. W najnowszym „Małym Gościu” obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać. Niedziela – ciekawy artykuł na temat obecnego sporu państwa polskiego z Żydami. Źródło – Wielkopostne rady. Ola i Jaś

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: