Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu /25.02.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. (św. Jan Paweł II)

Dziś – druga niedziela Wielkiego Postu – tzw. „Ad Gentes”. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku towarzyszy nam hasło: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”, które przypomina, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za misję. Pragniemy wspomóc materialnie i duchowo misjonarzy z Polski. Ministranci przed kościołem zbierają ofiarę do puszek na działalność dla misjonarzy.
Po południu – Droga krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

W liturgii Kościoła:

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o przynoszenie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie do modlitwy adoracyjnej zapraszamy grupy modlitewne w parafii: Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Msza św. w Nielepicach o godz. 15.15.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i po wieczornej Mszy św. Katecheza dla młodzieży bierzmowanej po Drodze krzyżowej. Brzezinka – Msza św. o godz.15.15.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w kaplicy Sióstr Służebniczek o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. O godz. 16. 30 odmówimy Różaniec w intencji naszej Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”.
Przypominamy, że w ramach przygotowania do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości nasza parafia modli w intencji Ojczyzny w pierwszą sobotę miesiąca. Jubileuszowa nowenna potrwa do października. Zapraszamy także do podejmowania osobistej modlitwy za naszą Ojczyznę.

Niedziela – trzecia niedziela Wielkiego Postu (święto św. Kazimierza królewicza, patrona archidiecezji). Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy III Gimnazjum. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 (poprowadzi Wspólnota Domowego Kościoła).                                                        Taca w tym dniu przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w naszej parafii w V niedzielę Wielkiego Postu, które poprowadzi ks. dr Jan Klimek. Rekolekcje zaś dla dzieci szkolnych odbędą się od 13 do 15 marca 2018 r. Parafialna Droga Krzyżowa zostanie odprawiona w Nielepicach w niedzielę Palmową.

W poniedziałek będziemy obchodzić imieniny Księdza Mirosława. Z tej okazji życzymy Mu błogosławieństwa Bożego, zdrowia, oraz opieki Matki Bożej naszej Pani Rudawskiej. Zapraszamy parafian do modlitwy w intencji Solenizanta na Mszy św. o godz. 17.00.

 

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Jerzego Korbiel do p. Marii Baster.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym znajdziemy audiobook z tekstami ks. Tischnera. Ponadto w „Gościu” o modlitwie w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio”. Niedziela –poświęcona Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Źródło – wywiad z Kamilem Stochem o jego sukcesach na olimpiadzie i jego wierze. Arka – Rodzina Ulmów – Słudzy Boży i Sprawiedliwi wśród narodów świata.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Antonina Wiśniewska z Rudawy, śp. Józef Karcz z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

KOMUNIKAT NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU „AD GENTES” 25 II 2018 R.
DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI
„UCZNIOWIE-MISJONARZE MOCĄ DUCHA ŚWIĘTEGO”

Umiłowani w Chrystusie Panu Kapłani,
Siostry i Bracia!

W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego”. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że głównym sprawcą misji jest Duch Święty. Misjonarze i ci, którzy jednoczą się z nimi w dziele misyjnym, są Jego współpracownikami. Duch Święty wzbudza w Kościele powołania misyjne. Otwiera na potrzeby misji serca kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich. Dzięki Jego światłu i mocy są oni gotowi wypełnić Chrystusowy mandat misyjny, porzucić rodzinne strony, bliskich i własne wspólnoty, by iść z Ewangelią do ludzi innych kultur, języków, obyczajów, w miejsca odległe i nieznane. Duch Święty pobudza serca tych, którym misjonarze głoszą Ewangelię. Przysposabia je do jej przyjęcia. Dzięki Jego wewnętrznym poruszeniom liczni ludzie odkrywają piękno wiary i przyjmują Chrystusa za swego Pana i Zbawcę.

Duch Święty działa również w tych, którzy nie wyjeżdżając na placówki misyjne, stają u boku misjonarzy z darem modlitwy, cierpienia ofiarowanego w ich intencjach oraz wsparciem materialnym. To On pobudza ochrzczonych i bierzmowanych do wypełnienia powołania misyjnego, płynącego z tych sakramentów.

Konferencja Episkopatu Polski w dn. 22-24 września 2005 r., postanowiła, że ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu będą przeznaczone na pomoc misjom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Zatem hojnie wesprzyjmy swymi ofiarami 2032 misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” sfinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce oraz szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Segerea w Dar es Salaam (Tanzania). W ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski.

Pragnę w imieniu Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, wszystkich misjonarzy i misjonarek oraz własnym podziękować duszpasterzom i wiernym świeckim za zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła. Składam serdeczne „Bóg zapłać” chorym i starszym, którzy cierpienia i niedostatki, trudy i przykrości życiowe ofiarowują w intencji misjonarzy. Dziękuję wspólnotom parafialnym, licznym grupom misyjnym, zwłaszcza dziecięcym i młodzieżowym za różne działania, które owocują nowymi formami pomocy misjom. Dziękuję za ofiarność, tak dziś jak w ciągu całego roku. Dzięki bowiem Waszej hojności misjonarze prowadzą wiele dzieł miłosierdzia w ubogich krajach Afryki, Ameryki Łacińskiej, Azji i Oceanii. Wyrażam wdzięczność wszystkim darczyńcom Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, którzy wspierają misje, wysyłając sms-a na numer 72 032 o treści „Misje” lub poprzez wpłatę na konto Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Jednocześnie proszę, abyście posłuszni natchnieniom Ducha Świętego, nie ustawali w trosce o misje.

Z serca wszystkim błogosławię: w Imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

+ Bp Jerzy Mazur SVD  Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: