Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela Wielkiego Postu /04.03.2018/

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje”. (św. Jan Paweł II)

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej po Mszy św. o godz. 11.00. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Droga Krzyżowa o godz. 16.00, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie św. męczennic Perpetuy i Felicyty. Po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Jana Bożego.
Niedziela – czwarta niedziela Wielkiego Postu „Laetare”.

We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie katechetyczne dla klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II Gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.00.

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, radości codziennego życia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W minioną niedzielę ministranci zebrali przed kościołem 1.410 złotych na pomoc dla polskich misjonarzy. W imieniu misjonarek i misjonarzy oraz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” wyrażamy wdzięczność za dar modlitwy i ofiary w trosce o misyjne dzieło Kościoła.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Piątek – Róża Św. Józefa

Dziękujemy rodzinom które wsparły ofiarą pieniężną remont kościoła. Złożone ofiary: Brzezinka – 400 zł.. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Janiny Kuflik do p. Danuty Kołodziejczyk.

Od przyszłej niedzieli do 18 marca br. wolontariusze Grudniowej Niespodzianki przeprowadzą zbiórkę żywności i środków czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej parafii i gminy Zabierzów. Kosz na dary zostanie wystawiony przy bocznym ołtarzu.

Prasa katolicka; Dzisiaj w Gościu niedzielnym – O świeckich zakonnikach zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu? Niedziela – rozmowa z ks. dr Krzysztofem Marcjanowiczem, kapłanem naszej diecezji, który został nowym ceremoniarzem papieskim. Źródło – Historia pierwszego Indianina wyniesionego na Ołtarze. Mały Gość, Ola i Jaś

Od dzisiaj „baranki wielkanocne” w kiosku z prasą katolicką. Ofiara z „baranków” przeznaczona na działalność Caritas; między innymi na pomoc dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: