Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela zwykła /14.01.2018/

Od czwartku rozpoczyna się w naszej Archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Będzie trwał, – jak co roku – między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 18.00 wystąpi gościnie chór męski „Akord” działający przy parafii św. Marcina w Krzeszowicach. Po Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu tegoż chóru

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie św. Antoniego, opata. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Niedziela – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu szczególnie polecamy Panu Bogu w modlitwie siostrę Agnieszkę.

W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15.00 na plebanii.

22 stycznia br. (tj. poniedziałek) parafie dekanatu krzeszowickiego zostały zaproszone na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w Sanktuarium na Białych Morzach w Łagiewnikach. Ogłaszamy pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Zapisy w zakrystii.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Wtorek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Piątek – Róża św. Józefa

Z okazji zbliżającego się Dnia Babi i Dziadka pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a zmarłym wiecznego pokoju z Bogiem w niebie.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi”, czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe będzie poświęcone tematowi: „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?” i odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godz. 20.15 w Kolegiacie Akademickiej św. Anny. Informacje szczegółowe na plakacie i stronie internetowej.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Kochanów – 200 zł, Niegoszowice – 200 zł, Rudawa – 200 zł.. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Plan kolędy w tym tygodniu:
Czwartek, 18.01.2018
Pisary – od Dubia / po obu stronach do p. Stanisławy Grela / g.9.00
Piątek, 19.01.2018
Pisary – Osiedle + ul. Widokowa, ul. Spacerowa – domy do pp. Zdziech / g.15.00
Sobota, 20.01.2018
Rudawa – lewa strona szosa: ul. Śląska i od p. Bożka ul. Krakowska / g. 9.00
Rudawa – dom kolejowy /g.15.00

Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii kościoła.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Młynki od p. Czesławy Miłek.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młodym jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji? Niedziela – Dlaczego tow. Gierek nie podał ręki zdobywcom Mont Everestu? – przeczytamy w artykule – Polski szturm na K 2.  Źródło – Św. Stanisław Kostka – napełniony Duchem Świętym, Cuda i łaski

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: