Niedziela Chrztu Pańskiego / 07. 01. 2018 /

Dziś, obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Zgodnie z tradycją do święta Ofiarowania Pańskiego / tj. 2 lutego / zachowujemy liturgiczny charakter Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii Kościoła okres zwykły.
Taca dzisiejsza jest przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:
Środa – dzień powszedni. Wieczorem nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie (dowolne) św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła

Serdecznie zapraszamy na Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych w Rudawie, które odbędą się w budynku szkoły w najbliższy wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy nie tylko rodziców i najbliższych występujących uczniów, ale także wszystkich, którzy w sposób wyjątkowy chcą przeżyć Boże Narodzenie jeszcze raz.

Dziękujemy rodzinom, które w ostatnim tygodniu wsparły ofiarą pieniężną remont elewacji kościoła. Złożone ofiary: Kochanów – 100 zł, Niegoszowice 200 zł, Rudawa – 500 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża św. Józefa
Sobota – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym sobotę troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Młynki od p. Haliny Kłeczek (10 kolejnych domów).

W okresie kolędowym sprawy kancelaryjne (sprawy pogrzebowe) załatwiamy po Mszy św. o godz. 6. 30.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisław Krajewski z Kochanowa. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, a nie ludzi. Ponadto w „Gościu” o nowym biskupie Paryża – jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, od stycznia jest pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji. Niedziela – 6 stycznia – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Rok św. Stanisława Kostki w Kościele. Źródło, Cuda i łaski, Mały Gość…

Plan kolędy w tym tygodniu:

Poniedziałek, 09.01.2018
Rudawa – ul. Osiedlowa / g.15.00
Rudawa – bloki ul. Kard. Dunajewskiego / g.15.00

Wtorek, 09.01.2018
Rudawa – Baranówka; ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa / g. 9.00/

Środa, 10.01.2018
Rudawa – zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka / g.14.00
Rudawa – domy pod plebanią / g. 15.00

Czwartek, 11.01.2018
Niegoszowice – ogród / g.15.00
Kochanów – prawa strona /od p. Nieć do p. Wolak/ ul. Lubomirskich, ul. Słoneczna, ul. Krótka, ul. Złota, ul. Ogrodowa / g.15.00

Piątek, 12.01.2018
Młynka – Podborze / g.15.00
Rudawa – Rynek: ul. Niepodległości, ul. Wyspiańskiego, ul. Polaczka, ul. Konińskiego,

Sobota, 13.01.2018
Pisary – od p. Dobrzańskiego/ g.9.00
Rudawa – szosa/prawa strona; ul. Śląska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska, ul. Krakowska /do p. Bożka/ g.9.00
Rudawa – ul. Widokowa / godz.9.00

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: