Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela zwykła A (22.01.2023)

Zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka w III niedzielę wraz z Kościołem Powszechnym przeżywamy  Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek w liście apostolskim Aperuit illis zaprasza wszystkich wierzących, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy Św.

We wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W Środę święto nawrócenia św. Pawła, apostoła. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej).

W czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu wypada XXIII Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W niedzielę zapraszamy grupy modlitewne naszej parafii na Spotkanie Opłatkowe na plebanii o godz. 15.00. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zapraszamy Róże Żywego Różańca, Kręgi Domowego Kościoła, Zespół Charytatywny, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny oraz Radę Parafialną do wspólnego kolędowania.

Modlitwa Żywego Różańca:

Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Środa  – Róża Zwiastowania NMP

Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że zapisy do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Rudawie rozpoczną się po feriach od 13 do 17 lutego 2023.

Odpowiadając na prośby rodziców małych dzieci w parafii ogłaszamy zapisy do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca. Planujemy powstanie nowej Róży Różańcowej Rodziców, którzy pragną podjąć modlitwę  w intencji własnych dzieci. Zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Zapisy w zakrystii.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Po dwóch latach naszej nieobecności w Waszych domach mogliśmy się znów radować ze wspólnego spotkania. Dziękujemy parafianom za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech Nowonarodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Pragniemy serdecznie podziękować za złożone ofiary. Jak informowaliśmy część tych ofiar została przekazana na Bratnią Pomoc Caritas, Seminarium Duchowne w Krakowie i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o kontakt w zakrystii kościoła.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na Kościół. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Ks. Siedleckiego

(od p. Bednarska).

Dziękujemy za ofiary złożone podczas kolędy na renowację otoczenia kościoła.

Prasą katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającego o latach spędzonych u boku zmarłego papieża. – W Tygodniku Niedziela – ciekawy artykuł: „Grzech nie do odpuszczenia?”.  Dla dzieci: Mały Gość z modlitwą za babcię i dziadka.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Sebastiana Potoczek z Filipowic. Polecajmy jego duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: