Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela zwykła A (29.01.2023)

Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii „Spotkanie opłatkowe” dla grup modlitewnych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy po dwuletniej przerwie do wspólnego kolędowania: Róże Żywego Różańca, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Domowy Kościół, Radę Parafialną.

W liturgii Kościoła:

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Św.

W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego a zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 (zmiana godziny!). Poświęcenie gromnic. Msza Św. w Nielepicach o godz. 17.00, w Brzezince o godz. 18.00.

W tym dniu „Godzina święta” ogodz. 17.30. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej grupy modlitewne w parafii a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa.  

W piątek (pierwszy piątek miesiąca) spowiedź  od godz. 16.00. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.  Przypominamy o spowiedzi dzieciom z klasy czwartej Szkoły Podstawowej, jak i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15.

W przyszłą niedzielę pierwsze nabożeństwo – 40 godzinne. Dawniej to nabożeństwo służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego: Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00  i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja według porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem (ul. Dunajewskiego, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa i Bloki na ul. Dunajewskiego) Rudawa – domy pod plebanią (ul. Młyńska, ul. ul. Zakątek, ul Zarzecze). 

II. godz. 16.00  Nielepice i Młynka

III. godz. 17.00  Rudawa – Rynek (ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego) Rudawa – rek (ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich)

W czwartek obchodzimy XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętamy i modlimy się za nasze siostry Służebniczki. Taca przeznaczona na zakony klauzurowe. W Polsce jest ok. 1300 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie!

W niedzielę rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego w Krzeszowicach (parafia św. Marcina). O godz. 16.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Piątek – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Ks. Siedleckiego (dalszy ciąg od pp. Włodarczak do p. Jerzego Nęcka).

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Przed kościołem ministranci będą kwestować na rzecz zakonów kontemplacyjnych.                                                                                 Verte>

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. + Władysław Szklarczyk z Nielepic, śp. +Anna Szczepańska z Niegoszowic. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” ważny  dodatek zawierający fakty świadczące o zdecydowanej walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele i pokazujący bezpodstawność stawianych zarzutów. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: Starość nie może być samotna! Co trzeci Polak powyżej 75. roku życia mieszka sam. Samotność jednak coraz bardziej dotyczy także młodzieży – przyglądamy się temu zjawisku. Dla dzieci – Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: