Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela zwykła A (05.02.23)

Dzisiaj o godz. 15.00 rozpoczynamy w naszej parafii nabożeństwo 40 – godzinne. Zapraszamy rodziny z poszczególnych rejonów parafii do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu wg. porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – domy za cmentarzem i Rudawa – domy pod plebanią;

II. godz. 16.00 Nielepice i Młynka;

III. godz. 17.00 Rudawa – Rynek i Rudawa – rek.

Na zakończenie adoracji nieszpory (godz. 17.30).

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

Przed kościołem ministranci kwestują na zakony klauzurowe.

W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy. W tym dniu przypada 2 rocznica święceń biskupich Roberta Chrząszcza.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.).

W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

W sobotę wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Diecezjalny Dzień Chorego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W niedzielę kolejne nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Zamek (ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Polaczka) i Rudawa – domy przy szosie

(ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska);

II. godz. 16.00 Niegoszowice i Kochanów;

III. godz. 17.00 Rudawa – Baranówka (ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) i Rudawa – Borek (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski). Na zakończenie adoracji nieszpory. Zapraszamy wyznaczone rodziny do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na zakony klauzurowe 1. 845 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Sienkiewicza (od Ośrodka Zdrowia do skrzyżowania ul. Zielonki).

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „gdy dziecko nie chce chodzić na religię…” Na pytania odpowiadają eksperci. Dla dzieci Mały Gość.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.