Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela zwykła A (12.02.2023)

Dzisiaj po południu nabożeństwo – 40 godzinne według porządku porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Zamek (ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Polaczka) i Rudawa – domy przy szosie

(ul. Śląska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego, ul. Podgórska);

II. godz. 16.00 Niegoszowice i Kochanów;

III. godz. 17.00 Rudawa – Baranówka (ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) i Rudawa – Borek (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski).

W tym tygodniu:

We wtorek święto Świętych Cyryla , mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Na wieczornej Mszy Św. pomodlimy się w intencji naszej Ojczyzny.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św).

W piątek spotkanie młodzieży klasy ósmej o godz. 17.45.

W niedzielę na wieczornej Mszy Św. rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniukolejne nabożeństwo – 40 godzinne wg. porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Przymiarki ( ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej)

II. godz. 16.00 Pisary i Rudawa (ul Dunajewskiego (bloki) ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa, ul. Widokowa).

III. godz. 17.00  Rudawa – Podłonie (ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką)

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża św. Józefa

W ubiegłą niedzielę taca na cele inwestycyjne wyniosła 4.800 zł. Dziękujemy za ofiary złożone w kopertach na remont otoczenia kościoła: Rudawa (2). Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę lub konto parafialne. Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Sienkiewicza (od skrzyżowania ulic Zielonki do końca).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Prasa katolicka: Z dzisiejszego „Gościa niedzielnego” można dowiedzieć się m.in., dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych oraz jak rozmawiać z dziećmi, które chcą się wypisać z religii. W tygodniku Niedziela –  artykuł: Atak na klauzulę sumienia. Dla dzieci: Mały Gość i Staś