Ogłoszenia duszpasterskie – siódma niedziela zwykła A (19.02.2023)

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00 rozdanie książeczek dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

O godz. 15.00 rozpoczęcie ostatniego nabożeństwa 40 – godzinne. Zapraszamy parafian do modlitwy  wg. podanego porządku:

I. godz. 15.00 Rudawa – Przymiarki ( ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej)

II. godz. 16.00 Pisary i Rudawa (ul Dunajewskiego (bloki) ul. Osiedlowa, ul. Olszynowa, ul. Widokowa).

III. godz. 17.00  Rudawa – Podłonie (ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką)

W tym tygodniu:

W środę rozpoczyna się w Kościele 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W Popielec każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msza Św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00 (zmiana godziny!) oraz Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00. 

Papież Franciszek prosi, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą (taca dla ofiar wojny).

W czwartek wspomnienie  św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 (dzieci ) a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy Św. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej  można uzyskać odpust zupełny.

W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem o godz. 17.00 (Brzezinka – godz.16.00 ). Droga Krzyżowa o godz.16.00. Taca w tym dniu przeznaczona na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Rity

Środa – Róża św. Jana Pawła II

Sobota – Róża Zwiastowania NMP

Niedziela – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Zielonki.

Komunikat Policji z Zabierzowa!

W ostatnim czasie na terenie Gminy Zabierzów miały miejsce wyłudzenia przez oszustów pieniędzy od starszych osób. Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” lub „na policjanta”. Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które namawiają nas do wypłacenia i przekazania pieniędzy. W takim przypadku należy bezwzględnie zadzwonić do bliskiej osoby i poinformować Policję  dzwoniąc na nr 112.

Prasa katolicka: Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” wprowadza w zaczynający się w najbliższą środę  Wielki Post. Warto przeczytać skąd się wziął zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.   W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł: „Czy wystarczy być dobrym człowiekiem, żeby dostać się do nieba?”. Dla dzieci: Staś  i nowy numer Małego Gościa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: