Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Wielkiego Postu A (26.02.2023)

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem o godz.17.00. Droga Krzyżowa o godz.16.00 (połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego). Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W Polsce za  udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o naszych wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy( po wieczornej Mszy Św.).

W czwartek „Godzina Święta” od godz. 16.00. Zapraszamy parafian a szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa do adoracji Najświętszego Sakramentu. 

W piątek (pierwszy piątek miesiąca) spowiedź od godz. 16.00. Droga  Krzyżowa o godz. 16.30 (dla dzieci) i po wieczornej Mszy Św. Msza Św. w Brzezince o godz. 15.15.

W sobotę święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii. Po południu o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Piątek – Róża NMP Królowej Polski

Podczas kwesty na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy do puszek  przy kościele 3.230 zł. i 5 euro. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Ofiary złożone na remont otoczenia kościoła: Nielepice (1), Rudawa (1), Krzeszowice (1).

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Informujemy, że czekamy na lepszą pogodę, aby dokończyć prace związane z remontem muru i otoczenia kościoła.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie  kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy ul. Zielona, ul. Polaczka, ul. Suski, ul. Wojtasa Tomasza (lewa strona od mostu suchego).

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy parafianom składającym ofiarę za dar serca, za troskę o wygląd naszego kościoła a szczególne podziękowania kierujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację Grobu Pańskiego   w naszym kościele. 

Prasa katolicka: Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z „Gościem Niedzielnym”. W dzisiejszym numerze pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego, poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy. W tygodniku Niedziela przeczytamy artykuł na temat przemocy w małżeństwie a nierozerwalności małżeństwa. Dla dzieci – Mały Gość

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: