Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu A (05.02.2023)

Od wielu już lat Kościół w Polsce w 2. niedzielę Wielkiego Postu przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy. Przed kościołem kwesta do puszek dla misjonarzy.

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Po południu Droga Krzyżowa o godz. 16.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 (Brzezinka – godz. 16.00)..

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy św.). Prosimy o składanie próśb i podziękowań do Matki Bożej.

W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych po wieczornej Mszy Św.

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, radości codziennego życia oraz opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu a Parafialna Droga Krzyżowa w Nielepicach zostanie odprawiona w niedzielę Palmową (tj.2 kwietnia br.).

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Kochanowa od pp. Czepiec.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego”  szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także polecamy katechezę  o uczynku miłosierdzia „nieumiejących pouczać”.  W tygodniku Niedziela – przeczytamy artykuł o „Manipulacji klimatem”.

W zakrystii i na bocznym ołtarzu do nabycia „baranki wielkanocne”. Cena 10 zł.

W przyszłą niedzielę 12 marca br. wolontariusze przed kościołem będą zbierać pieniądze na leczenie Zosi Mędrali z Krzeszowic.  Zosia potrzebuje 1,5 mln zł. na leczenie raka neuroblastomi.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Piotr Mucha z Młynki, śp. +Józef Mazur z Nielepic, śp. +Maria Jeż z Krakowa, śp. + Iwona Żymankowska z Młynki.  Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: