Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela Wielkiego Postu A (12.03.2023)

Dzisiaj przed kościołem wolontariusze zbierają pieniądze na leczenie małej Zosi z Krzeszowic. Droga Krzyżowa o godz. 16.00, nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00.

W liturgii tym tygodniu:

W poniedziałek przypada10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji papieża na Mszy Św. o godz. 17.00.

We wtorek dzień modlitwy w intencji Ojczyzny. Przypominamy, że każdego 14 dnia miesiąca modlimy się o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po wieczornej Mszy Św.)

W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. o godz. 17.00.

Na tablicy ogłoszeń i parafialnym Facebooku wywieszone są Komunikaty Przewodniczącego Episkopatu Polski i naszej Kurii Metropolitalnej w sprawie medialnych doniesień o Św. Janie Pawle II.

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Niedziela – Róża Św. Józefa

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy (Borek) z ul. Polaczka, ul. Tomasza Wojtasa, ul. Zielonej oraz Rudawa  ul. Osiedlowa. Dziękujemy za ofiary (koperty) złożone na renowacje otoczenia kościoła: Rudawa (2).

Dziękujemy parafianom z Kochanowa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom .z Kochanowa od pp. Woźniak

W ubiegłą niedzielę taca inwestycyjna wyniosła 5. 900 zł. a podczas kwesty dla misjonarzy przed kościołem zebraliśmy 2400 zł. W imieniu Fundacji Dzieła Pomocy „Ad Gentes” dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym”  szczególnie polecamy blok tekstów z okazji 10. rocznicy wyboru papieża Franciszka. W tygodniku „Niedziela” bezpłatny dodatek – „Poznaj siebie. Rachunek sumienia”, który stanowi praktyczną pomoc w przygotowaniu do spowiedzi.

Przypominamy, że są jeszcze „baranki wielkanocne’ na stół wielkanocny.

Wszystkim Parafianom i Solenizantom życzymy obfitego Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W ostatnim tygodniu odszedł odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. +Michalina Kopońka z Rudawy, śp. +Helena Gędłek z Rudawy, śp. +Janina Kluczewska z Krakowa. Polecamy ich dusze  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.