Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela zwykła A (15.01.2023)

„Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2023. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach.

We wtorek wspomnienie św. Antoniego , opata.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (po Mszy Św. wieczornej).

W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W piątek spotkanie dla młodzieży bierzmowanej (klasa ósma Szk. Podst.) po Mszy Św. wieczornej.

W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy męczennicy. Z okazji przypadającego w tym dniu święta Babci i Dziadka pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego a zmarłym wiecznego pokoju z Bogiem w niebie.

W niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 wystąpi gościnnie chór Allegri z Krzeszowic.

Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek – Róża św. Józefa

Sobota – Róża św. Rity

Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy  ul. Kolbego i ul. Nad Rudawką (od p. Stanisława Nobisa do pp. Kulig).

Dziękujemy za ofiary (koperty) na renowację otoczenia kościoła: Pisary(1), Rudawa (1).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Prasa katolicka: W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” osobisty sekretarz papieża Benedykta XVI wspomina ostatnie chwile jego życia a Franciszek Kucharczak opisuje jak umierali papieże. W Tygodniku Niedziela – ciekawy artykuł: „Jak sobie radzić z zazdrością? Dla dzieci: Staś.

W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. +Kazimiera Sącka z Pisar. Polecamy ją miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek (16.01.2023)

1. Rudawa – rek (Niegoszowice ul. Kwiatowa, ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul. Podłonie, ul. Słoneczna) godz. 9.00

2. Rudawa – Dom Kolejowy i ul. Widokowa (osiedle) godz. 14.00

Wtorek (17.01.2023)

Rudawa – szosa/ lewa strona/ ul. Śląska i od p. Bożka ul. Krakowska do końca godz. 13.00

Środa (18.01.2023)

1. Rudawa – Baranówka (ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa) godz. 9.00

2. Rudawa – Zamek (ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka) godz. 9.00

Czwartek (19.01.2023)

Rudawa – ul Dunajewskiego (osiedle numery od 60 do 80 i nowe bloki) godz. 13.00

Piątek (20.01.2023)

1.Rudawa – szosa/ prawa strona/ ul. Śląska, ul. Kalwaryjska, ul. Werbownia, ul. Trzaskowskiego,              ul. Podgórska, ul. Krakowska, ul. Podhalańska /do p. Bożka/ godz. 13.00

2. Rudawa – Borek (ul. Polaczka, ul. Zielona, ul. Wojtasa, ul. Suski) godz. 10.30(zmiana godz. rozpoczęcia kolędy!!!)