Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła /22.01.2017/

„Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” – pod tym hasłem w b.r. przebiega Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który ma już ponad stuletnią tradycję i stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Pragniemy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.

Dzisiaj o godz.16.30 jasełka na „Organistówce”.

W liturgii Kościoła:
Wtorekwspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu serdecznie zapraszamy Dyrekcję Szkoły w Rudawie i Nielepicach, Grono Pedagogiczne, pracowników administracji, jak i też, emerytowanych nauczycieli z parafii na spotkanie opłatkowe. Spotkanie rozpoczniemy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00.
Środaświęto nawrócenia św. Pawła, apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartekwspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
Piątekwspomnienie bł. Jerzego Matulewicza
Sobotawspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Zwiastowania NMP
Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wczoraj w  sanktuarium św. Jana Pawła II została odprawiona Msza święta dziękczynna za posługę kardynała Stanisława Dziwisza w Archidiecezji Krakowskiej. Kraków pożegnał kardynała Stanisława Dziwisza i podziękował mu za posługę. Życzymy ks. kardynałowi błogosławieństwa Bożego w dalszej jego pielgrzymce wiary pośród nas.

W piątek po wieczornej Mszy św. katecheza dla młodzieży klasy III gimnazjum. Spotkanie rozpoczyna się udziałem w Eucharystii.

Serdecznie zapraszamy na wieczór kolęd, pastorałek oraz poezji związanej z Bożym Narodzeniem w wykonaniu młodzieży i „Klubu Seniora” z Rudawy, jaki odbędzie się w sobotę 28 stycznia o 18.00 w sali na „Sołtysówce”. Będzie okazja do posłuchania poezji ks. Twardowskiego i Romana Brandstettera. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

W przyszłą niedzielę /29 stycznia br./ po wieczornej Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Akord” z Krzeszowic. Wśród solistów pani Lucyna Ordon – Klimczak solistka Opery krakowskiej.

Przypominamy, że dzisiaj o 15.45 wyjazd pielgrzymów do sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie – Łagiewnikach. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.

Kolęda w tym tygodniu:

Czwartek – Rudawa – bloki  /ul. Dunajewskiego/g. 15.00

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za miłe przyjęcie podczas kolędy, życzliwe uwagi i wspólną modlitwę. Niech narodzony Zbawiciel Jezus Chrystus błogosławi wszystkim rodzinom odwiedzonym podczas kolędy. Pragniemy serdecznie podziękować parafianom za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Jak informowaliśmy, część tych ofiar została przekazana na bratnią pomoc Caritas, na Seminarium Duchowne w Krakowie, i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
Przypominamy, że rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o kontakt w zakrystii kościoła.

Dziękujemy parafianom z Pisar, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom od pp. Grzegorek do pp. Lorenc.

Prasą katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek płyta CD arcydzieła muzyki klasycznej w wykonaniu Andrea Bocelli. Niedziela – Islam ma niejedno imię. Czy słusznie obawiamy się wyznawców islamu? Co nas łączy, a co dzieli? Źródło – Baranki św. Agnieszki Ola i Jaś

W dniu 25 stycznia /środa/ w godzinach 8.00 – 12.00 w Ośrodku Zdrowia ul Śląska w Zabierzowie, odbędą się badania USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych, USG tarczycy, Przerost prostaty, USG stawów. Badania są płatne 60 zł. Informacje w przychodni.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: