Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela zwykła /15.01.2017/

Dzisiaj o 15.00 spotkanie opłatkowe na plebanii dla grup modlitewnych naszej parafii. Zapraszamy Róże Różańcowe, Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Zespół Charytatywny, Krąg Biblijny, Radę Parafialną. Wspólne kolędowanie jest jedną z najpiękniejszych polskich tradycji. Pieśni bożonarodzeniowe „przywędrowały” do Polski z zachodu wraz z powstawaniem nowych klasztorów i przybyciem do nas mnichów, zwłaszcza franciszkanów. Chyba żaden inny kraj na świecie nie może pochwalić się takim zbiorem kolęd. W Polsce mamy ich ponad dwieście a do tego około czterysta pastorałek.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji siostry Agnieszki.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Czwartek – Róża św. Józefa
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

W sobotę 21 stycznia br. o godz. 11.00 zostanie odprawiona dziękczynna Msza św. za posługę Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Pomódlmy się i podziękujemy Bogu za dar 11 lat posługi Ks. Kardynała pośród nas.

W niedzielę 22 stycznia br. parafie dekanatu krzeszowickiego zostały zaproszone na nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II w sanktuarium na Białych Morzach w Łagiewnikach. Ogłaszamy pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik. Zapisy w zakrystii. /do środy/.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na jasełka na „Organistówkę” na godz. 16.30.

W najbliższym tygodniu przypada dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji pragniemy złożyć życzenia wszystkim naszym babciom i dziadkom. Żyjącym babciom i dziadkom życzymy dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego, a zmarłym wiecznego pokoju z Bogiem w niebie. W sobotę na Mszy św. o 17.00 pomodlimy się w intencji naszych drogich Seniorów. Zapraszamy do modlitwy.

Plan kolędy:

Poniedziałek /16.01.17/; Rudawa – szosa lewa strona/ul. Śląska, od p. Bożka ul. Krakowska/ 

do końca g. 15.00 /

Piątek  / 20.01.17/; Rudawa – dom kolejowy+ ul. Widokowa /g.15.00/

Sobota /21.01.17/; Pisary – osiedle + domy do pp. Zdziech / g. 9.00 /

Rodziny, które z różnych względów nie przyjęły księdza po kolędzie, a pragną to uczynić, prosimy o zgłoszenie tego faktu w zakrystii kościoła.

Grudniowa Niespodzianka zaprasza 22 stycznia br. o godz. 16.30 do wspólnego kolędowania do salki katechetycznej na plebanii w Zabierzowie.

Rodzina Ziembów z Sowiarki serdecznie dziękują za okazaną życzliwość i wsparcie materialne po pożarze domu. Podczas kwesty przy kościele strażacy z OSP zebrali 12. 692 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

Dziękujemy parafianom z Pisar, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od p. Grela do pp. Grzegorek.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym czy Boga należy się bać? Jeśli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości? Za tydzień w Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek płyta CD Andrea Bocelli Niedziela – Watykan bliżej Moskwy? Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan skłania nas do refleksji nad kondycją pomiędzy wyznaniami i narodami. Źródło – dramatyczny artykuł o eutanazji „umrze kiedy zechce Bóg”. Ola i Jaś

Informacja dla mieszkańców Gminy Zabierzów

Urząd Gminy Zabierzów prowadzi akcję informacyjną, adresowaną do mieszkańców gminy Zabierzów pn. „Czy chcesz, aby Twoje podatki wracały do Ciebie?”
Jeśli jesteś mieszkańcem Gminy Zabierzów , jest ona miejscem Twojego zamieszkania, rozliczając się z podatku dochodowego od dochodów osobistych PIT, wskaż w zeznaniu podatkowym miejsce, w którym mieszkasz. Wskaż Gminę Zabierzów. Szczegółowe informacje na stronie: www. Zabierzów.gmina.pl

GRUDNIOWA NIESPODZIANKA – PODSUMOWANIE 2016 ROKU

W tym roku, dzięki Państwa ofiarności:
• w marcu zorganizowaliśmy zbiórkę żywności i środków czystości – obdarowaliśmy 17 Rodzin, którym rozwieźliśmy paczki zawierające m.in. cukier (zebraliśmy ponad 100 kg tego produktu), mąkę (74 kg), kaszę (44 kg), ryż (60 kg), makaron (124 szt.), kawę (17 szt.), herbatę (45 szt.), konserwy (153 szt.) oraz słodycze. Każda z Rodzin otrzymała również reklamówkę zawierającą środki czystości – m.in. proszek do prania, płyn do naczyń, mydła, szampony, środki czyszczące.
• w sierpniu zorganizowaliśmy zbiórkę artykułów szkolnych „Kolorowe kredki” – rozwieźliśmy paczki dla 80 dzieci;
• w akcji Grudniowa Niespodzianka objęliśmy pomocą 25 Rodzin, do których zawieźliśmy ponad 196 paczek.
To Państwo uszczęśliwiliście te Rodziny! Wszystkim Państwu i każdemu z osobna pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie. Oby dobro, które przekazaliście innym powróciło do Was z podwójną siłą!
DZIĘKUJEMY!!!
W skład Grudniowej Niespodzianki obecnie wchodzi 16 Wolontariuszy m. in.: Anna Rychlewska, Małgorzata Świerczyna, Karolina Wilewska, Dominika Pawlikowska, Agnieszka Szałwia, Karolina Zdziech, Jan Zdziech, Bartłomiej Michalik, Szymon Michalik, Bartosz Michałowski, Andrzej Duda, Teresa Duda, Anna Huget i Paulina Pstruś.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: