Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela zwykła  /29.01.2017/

Kraków i diecezja ma nowego metropolitę. Wczoraj w Krakowie odbył się ingres abp Marka Jędraszewskiego do Katedry wawelskiej. Tym samym nowy metropolita podjął posługę pasterską w naszej diecezji. W liście skierowanym do wiernych Archidiecezji krakowskiej nowy metropolita zwrócił się z prośbą: „Na progu mojej pasterskiej posługi wśród Was proszę, aby wspólne budowanie Królestwa Bożego pośród nas, na krakowskiej ziemi, stało się treścią Waszych codziennych duchowych wysiłków, wspieranych wierną modlitwą zanoszoną do Boga za przyczyną Najświętszej Maryi Panny, Jej Oblubieńca św. Józefa, św. Stanisława Biskupa i Męczennika, św. Jadwigi Królowej, św. Jana Kantego, św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny, św. Jana Pawła II, oraz tych wszystkich świętych i błogosławionych Pańskich, którzy są wielką chlubą Archidiecezji Krakowskiej”. Życzymy nowemu Pasterzowi Kościoła krakowskiego błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o modlitwie.

Wtorek  –  wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

Czwartekświęto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte w kościele o godzinie 6.3o, 8.oo, popołudniu o godzinie 18.oo!!!/zmiana godziny/. Na każdej mszy świętej poświęcenie gromnic. Z racji I czwartku miesiąca Godzina święta o 17.00  modlitwa różańcowa o 17.30, Prosimy Róże Różańcowe do prowadzenia modlitwy  różańcowej. Nielepice – Msza św. o 16.oo, Brzezinka – Msza św. o 17.oo.

W tym dniu  pragniemy pamiętać o naszych siostrach Służebniczkach z racji przypadającego ich święta – Dnia Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W Polsce jest ok. 1600 sióstr klauzurowych, które poświęciły swoje życie modlitwie za Kościół i za ciebie! Na wieczorną Mszę św.zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. , jak i młodzież bierzmowaną.

PiątekI piątek miesiąca.  Spowiedź od 16.00. W Brzezince Msza św. o 15.15.

SobotaI sobota miesiąca. Msza święta u sióstr  o 8.00. Rano odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną /g. 9.oo/. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii. Po południu o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska w parafii.

Wtorek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa  – Róża NMP Królowej Polski

Rozpoczęły się ferie zimowe. Naszym dzieciom i młodzieży życzymy miłego i bezpiecznego wypoczynku

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. koncert kolęd w wykonaniu chóru „Akord” z Krzeszowic . Wśród solistów pani Lucyna Ordon – Klimczak solistka Opery krakowskiej.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła, i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Kantor do pp. Wiekiera.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Kontynuujemy remont elewacji na kościele. Zbijamy tynki i piaskujemy ściany.

Grupa teatralna Ars Vivendi  zaprasza parafian na komedię Aleksandra Fredy „Śluby Panieńskie”, która zostanie wystawiona w świetlicy wiejskiej, Rynek 2 (Sołtysówka) o 18.45.

Biblioteka Publiczna w Rudawie oraz Sołtys Rudawy zapraszają na spotkanie autorskie z Witoldem Ślusarskim, który będzie promował swoją najnowszą książkę „Już nie piekło jeszcze nie raj”. Spotkanie autorskie obędzie się 5 lutego  br. (tj. niedziela)  w świetlicy wiejskiej w Rudawie, Rynek 2 o 19.00.

Prasą katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym  co robić z rozproszeniem na modlitwie? Walczyć z nimi czy je pokochać? Ponadto o pożegnaniu kard. Stanisława Dziwisza oraz ingresie abp. Marka Jędraszewskiego do katedry wawelskiej. Źródło – święto Ofiarowania Pańskiego.  Niedziela o zapomnianej chorobie. W Azji, Afryce i Ameryce Południowej notuje co roku ponad 200 tys. nowych zachorowań na trąd. A także o nowym kontrowersyjnym metropolicie krakowskim abp. Marku Jędraszewskim Arka – św. Walenty Ola i Jaś – wraz z urodzinowym prezentem. Gromnice do nabycia w kiosku z prasą katolicką.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Furtak z Młynki, śp. Jan Zwoliński z Pisar, śp. Michalina Jurga z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.