Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela zwykła /05.02.2017/

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o 17. 3o.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40 – godzinne. Dawniej to nabożeństwo najczęściej służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu. W dzisiejszych czasach mówi się nie tyle o czterdziestogodzinnym nabożeństwie, co o dłuższej adoracji, bez określania czasu jej trwania. W Polsce określa się nim trzydniową adorację, odbywającą się albo w trzy kolejne niedziele przed Wielkim Postem, albo przez kolejne trzy dni do Środy Popielcowej.

Program nabożeństwa 40 – godzinnego:
Godzina 15.oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu według porządku:
I. godz. 15.oo
Rudawa – domy za cmentarzem; ul. Dunajewskiego, Bloki, ul. 21 Lipca, ul. Łanowa, ul. Osiedlowa
II. godz. 16.oo
Nielepice i Młynka
III. godz. 17.oo
Rudawa – Rynek; ul. Łobczowskiego, ul. Niepodległości, ul. Rudawska, ul. Polaczka,                             ul. Wyspiańskiego, ul. Konińskiego

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekwspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
Wtorek wspomnienie dowolne bł. Klary Szczęsnej, zakonnicy
Piątekwspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
Sobotawspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu przypada XXV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy naszych chorych na Mszę świętą o godz. 11.00 połączoną z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Spowiedź od 10.30. Zwracamy się prośbą do rodzin o umożliwienie chorym w uczestnictwie w tym nabożeństwie.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Czwartek – Róża św. Józefa

Dzisiaj w świetlicy wiejskiej w Rudawie spotkanie autorskie z Witoldem Ślusarskim, który będzie promował swoją najnowszą książkę „Już nie piekło jeszcze nie raj”. Początek spotkania o 19.00.
W święto Ofiarowania Pańskiego zebraliśmy na tacę 1. 920 zł. Składka została przesłana do Kurii na zakony kontemplacyjne.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Po przerwie zostały wznowione prace konserwatorskie na kościele. Obecnie kończymy zbijanie tynków, piaskowanie i czyszczone ścian kościoła. Do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków został złożony projekt o dofinansowanie remontu otoczenia kościoła. Czekamy na decyzję. Do parafii powróciło 926 kopert na łączną sumę 159 tys. zł. Dziękujemy poszczególnym rodzinom za okazywaną życzliwość i złożoną ofiarę na remont elewacji kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Do pracowni konserwatorskiej w Krakowie został oddany obraz z zakrystii kościoła przedstawiający ks. Purzyckiego. Obraz pochodzi z XVII wieku. Będzie poddany renowacji.

Jubilatom i solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

Dziękujemy parafianom z Pisar, którzy w minionym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom od pp. Łazowy do p. Babiuch.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Józef Węgiel z Brzezinki, śp. Stanisław Zdziech z Niegoszowic, śp. Leszek Goliński z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie. Módlmy się za nią i za jej rodzinę. A także – jaka jest prawda o marihuanie – leczy czy truje? Niedziela – o ulubionym miejscu modlitwy na Kalatówkach św. Brata Alberta Źródło

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: