Ogłoszenia duszpasterskie – 6 niedziela zwykła /12.02.2017/

Dzisiaj w naszym kościele o godzinie 15 – tej rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według podanego porządku. Na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu nieszpory o 17.3o.
( Dzisiejszy porządek nabożeństwa: godz. 15.oo. – Rudawa – domy za cmentarzem; godz. 16.00 – Nielepice i Młynka; godz. 17.oo – Rudawa – Rynek ).

W liturgii Kościoła:
Wtorekświęto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Św. Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa.
Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.

Środawspomnienie bł. Michała Sopoćko. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę nabożeństwa 40 – godzinnego według porządku:

I. Godz. 15.oo
Rudawa – Przymiarki; ul. H. Sienkiewicza, ul. St. Zielonki, ul. A. Domańskiej
II. Godz. 16.oo
Rudawa – domy pod plebanią; ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze i Pisary
III. Godz. 17.oo
Rudawa – Podłonie; ul. Na Skarpie, ul. Maksymiliana Kolbego, ul. Łąkowa, ul. Nad Rudawką

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej
Czwartek – Róża Bożej z Góry Karmel
Niedziela – Róża św. Józefa

Serdeczne podziękowanie składamy rodzinom, sąsiadom, którzy pomogli naszym seniorom uczestniczyć w wczorajszym nabożeństwie w kościele z okazji Światowego Dnia Chorego. Przypominamy, że naszych chorych parafian odwiedzamy w domach z okazji I soboty miesiąca.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Szpak do pp. Pieńkowskich.

Wszystkim, którzy w tygodniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Rudawskiej i wszelkiej pomyślności.

Prasa katolicka. W dzisiejszym Gościu niedzielnym artykuł o Światowym Dniu Chorych. „Kiedy wchodzę do pokoju, w którym leży umierający człowiek, to jest tak, jakbym wchodziła do świątyni. Ja po prostu wiem, że tam jest Pan Bóg – mówi w niezwykłym wywiadzie szefowa łódzkiego hospicjum, która była przy śmierci bardzo wielu osób”. A także w Gościu – o grzechu niepłacenia alimentów.
Niedziela – ciekawy artykuł: Francja i laicki dżihad. Na ulice francuskich miast wyszło już ponad 2 miliony ludzi w obronie tradycyjnej rodziny. To znak, że naród chce żyć z dala od masońskich ideologii – mówi w wywiadzie kard. Paul Poupard.  Źródło – Ingres ks. abp Marka Jędraszewskiego Cuda i łaski – św. Gemma Galgani.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: