Ogłoszenia duszpasterskie – 7 niedziela zwykła /19.02.2017/

O godzinie 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego według podanego porządku: /g.15.oo – Rudawa – Przymiarki; g.16.oo – Rudawa – domy pod plebanią i Pisary; g. 17.oo, Rudawa – Podłonie /. Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy nieszporami o 17.3o.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka, dzieci z Fatimy
Środa – święto Katedry św. Piotra, apostoła. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

W przyszłą niedzielę nabożeństwo 40 – godzinne według porządku:
Godz. 15.oo
Rudawa – Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. St. Polaczka i Rudawa – domy przy szosie; ul. Śląska i ul. Krakowska
Godz. 16.oo
Rudawa – (od reku); ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. St. Wyspiańskiego i Niegoszowice oraz Kochanów
Godz. 17.oo
Rudawa – Baranówka; ul. Ks. M. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa i Rudawa – Borek; ul. St. Polaczka, ul. Zielona, ul. T. Wojtasa, ul. Suski

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża św. Jana Pawła II
Sobota – Róża Zwiastowania NMP
Niedziela – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Jak co roku w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za grzechy pijaństwa uderzające w rodziny naszej Ojczyzny. Kościół od stuleci prowadzi ofiarną, codzienną pracę na rzecz otrzeźwienia narodu. Podejmuje wiele cennych inicjatyw mających na celu wyzwolenie Polaków z nałogów, zwłaszcza alkoholizmu, będącego zagrożeniem dla bytu narodowego. Rok 2017 jest rokiem szczególnej troski o trzeźwość narodu, a wyrazem tej troski będzie Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, samorządu i państwa”.

W tym tygodniu swoje imieniny będzie obchodził ksiądz Mirosław Cupek. W sobotę wieczorem w jego intencji zostanie odprawiona Msza św. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, a w sposób szczególny młodzież i dzieci, które katechizuje ksiądz Mirosław.
Z okazji imienin życzymy, aby Bóg Ojciec nieustannie obdarzał Go swoimi łaskami, Jezus Chrystus był przewodnikiem na wszystkich drogach a Duch Święty swym światłem opromieniał każdy dzień kapłańskiej posługi.
Wszystkim, którzy w tygodniu będą obchodzić swoje urodziny, imieniny lub inne ważne rocznice życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Rudawskiej i wszelkiej pomyślności.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Rudnik do pp. Włodarczyk.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Anna Bogacz z Pisar. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielny” o polskim biskupie który został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorja. Jaki jest cel tej podróży? Niedziela – artykuł „Wejść w noc po moc!”. Trudno uwierzyć, że w XXI wieku istnieje niewolnictwo. Sieć Bakhita działa w celu zwalczania handlu ludźmi i zapobieganiu temu procederowi. Źródło – filmowa opowieść o bł. Karolinie. Do polskich kin wchodzi film „Zerwany kłos” opowiadający o bł. Karolinie Kózce.  Miłujcie się

Z życia parafii.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Szpik potrzebny w mig – pomoc Gabi”, która odbędzie się w Ryczowie 26 lutego 2017 roku. w Wiejskim Domu Kultury, ul. Szkolna 7,  w godzinach 8.00 do 17.00. Akcja ma na celu znalezienie dawcy szpiku dla 19 – letniej Garysi z Ryczowa. Gabrysia cierpi na zespół mielodysplastyczny i jedyną szansą na powrót do  zdrowia jest przeszczep szpiku. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: