Ogłoszenia duszpasterskie – 8 niedziela zwykła /26.02.2017/

Dzisiaj, o g. 15 – tej rozpoczęcie nabożeństwa 40 – godzinnego. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu: g.15.oo – Rudawa – Zamek i Rudawa – domy przy szosie; g. 16.oo – Rudawa – (od reku) oraz Niegoszowice i Kochanów; g. 17.oo – Rudawa – Baranówka i Rudawa – Borek. Nieszpory o 17.30.

Jak,  co roku, w niedzielę przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny. Zachęcamy parafian, róże różańcowe do uczestnictwa w Eucharystii i modlitwy różańcowej odmawianej w intencji trzeźwości naszych rodzin.

W środę Popielcową rozpoczyna się 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. W tym dniu każdego katolika obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem.
W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. o g. 6.3o, 8.oo, 9.3o, i 18.oo. ( Nielepice – g. 17.oo, Brzezinka – g. 18.oo). Dzieci szkolne: komunijne i młodzież gimnazjalną zapraszamy na Mszę św. o         g. 18.oo.
Czwartek po PopielcuI czwartek miesiąca. Godzina Święta po Mszy św. wieczornej. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Nielepice – Msza św. o g. 15.15.
Piątek po PopielcuI piątek miesiąca. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o g. 16.3o (dzieci ) a dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Spowiedź od 16.00. W tym dniu zapraszamy młodzież z klasy III gimnazjum na wieczorną Mszę św. i spotkanie formacyjne. Brzezinka – Msza św. o g.15.15.
Sobota po Popielcuświęto św. Kazimierza królewicza a zarazem I sobota miesiąca. Msza św. w kaplicy u sióstr o 8.oo. Odwiedziny chorych od g.9.oo. Po południu o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza róża męska w parafii

NiedzielaI niedziela Wielkiego Postu. Uroczyste chrzty o 12.15.  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.oo. ( Brzezinka – 16.oo ). Droga Krzyżowa połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego o 16.oo.

Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Piątek – Róża NMP Królowej Polski

W wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie informacyjne dla pielgrzymów udających się do Fatimy.

Przymiarka strojów komunijnych w czwartek w salce katechetycznej / g. 16.oo /.

W przyszłą niedzielę katecheza dla rodziców dzieci komunijnych w salce po Mszy św. o 11.oo.

Siostry Służebniczki informują, że rekrutacja na nowy rok szkolny do Przedszkola Sióstr Służebniczek w Rudawie, będzie trwała od 6 – 17 marca br. Zasady rekrutacji podane w gablocie ogłoszeń.

W przyszłą niedzielę ofiara na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. W kancelarii parafialnej zostało odrestaurowane stare biurko. Obecna trwa restauracja obrazu ks. Purzyckiego z zakrystii.

W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Załuskich do pp. Chochół.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – Przed nami Wielki Post, czyli czas duchowej walki. Na czym ta walka polega? I czy w ogóle jest ona potrzebna? Niedziela – Nowe życie wyklętych – jeszcze kilkanaście lat temu o Żołnierzach Wyklętych wiedzieli tylko pasjonaci historii i rodziny polskich bohaterów, Teraz Niezłomni stają się idolami młodego pokolenia. piękny artykuł Źródło – Popiół nadziei Mały Gość – Ratujmy razem cały świat Ola i Jaś

Z życia Kościoła:
Spektakl „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića, który wystawiono w Teatrze Powszechnym w Warszawie ma znamiona bluźnierstwa.

Podczas spektaklu dokonuje się publiczna profanacja krzyża, przez co ranione są uczucia religijne chrześcijan, dla których krzyż jest świętością. Oprócz symboli religijnych znieważa się osobę św. Jana Pawła II, co jest to szczególnie bolesne dla Polaków. Ponadto nie może być przyzwolenia na nawoływanie do nienawiści i deprecjonowania ludzkiego życia. Podobnie nie można się zgodzić na znieważanie flag państwowych, w tym przypadku flagi Państwa Watykańskiego.
Odpowiedzią na spektakl „Klątwa”, który wypacza pojęcie sztuki i piękna, niech będzie modlitwa wynagradzająca za bluźnierstwo oraz promocja wartości m.in. w środkach społecznego przekazu w myśl słów: „Zło dobrem zwyciężaj!”.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik
Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski