Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela Wielkiego Postu /05.03.2017/

Dziś – pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Katecheza dla rodziców dzieci komunijnych po Mszy św. o 11.oo w salce na Organistówce. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.oo. Droga Krzyżowa o 16.oo. Zachęcamy parafian, dzieci, młodzież a szczególnie młodzież bierzmowaną do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. Za udział w tym nabożeństwie można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu /tj. 2 kwietnia br./

W liturgii Kościoła:
Środa – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o 16.3o a dla dorosłych i młodzieży po wieczornej Mszy św. W Polsce za udział w „Gorzkich Żalach” można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o wielkopostnych postanowieniach i wyrzeczeniach. Spotkanie „Kręgu Biblijnego” po wieczornej Mszy św.
Niedziela – druga niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.Ministranci przed kościołem będą zbierać ofiarę dla misjonarzy. Po Mszy św. o 11.oo katecheza dla rodziców młodzieży bierzmowanej (klasa III gimnazjum).

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Katecheza przy parafii dla młodzieży gimnazjalnej: poniedziałek – klasa I; wtorek – klasa II. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o 17.oo. Przypominamy, że katecheza przy parafii do sakramentu bierzmowania jest obowiązkowa.

Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Kobiet pragniemy złożyć najpiękniejsze życzenia wszystkim Paniom z naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych i radości codziennego życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Urząd Stanu Cywilnego w Zabierzowie prosi pary małżeńskie, które zawarły związek małżeński w roku 1966 i 1967 i zamieszkują na terenie Gminy Zabierzów, do zgłoszenia się w Urzędzie Gminy do 31 marca br. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

Strażacy apelują do mieszkańców naszej parafii o nie wypalanie traw i nieużytków rolnych. Przypominają, że jest to czyn karalny.

Dziękujemy parafianom z Pisar, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od p. Adama Dobrzańskiego do pp. Ślemp.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Anna Janik z Brzezinki, śp. Zofia Kurek z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym wezwanie do pokuty. Sto lat temu o pokutę za grzechy prosiła Matka Boża w Fatimie. Jan Paweł II przekonywał, że nie było to wezwanie jednorazowe. Dzisiaj pokuta za grzechy jest tak samo potrzebna, jak przez stuleciem. Niedziela – Prawdziwy obraz Wyklętych.. Film „Wyklęty” pokazuje bohaterów podziemia antykomunistycznego jako prawdziwych Żołnierzy Niezłomnych z krwi i kości bez patosu”. Źródło – artykuł: Niezwykła wystawa w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: