Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Wielkiego Postu A /12.03.2017/

Dziś – druga niedziela Wielkiego Postu – tzw. „Ad Gentes”. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzona pod hasłem: ”Gdzie misjonarze –  tam nadzieja”. W tym dniu jesteśmy zaproszeni do tego, by wspomóc materialnie oraz duchowo misjonarzy z Polski pracujących na misjach. Ministranci przed kościołem zbierają ofiarę na pomoc dla misjonarzy.

Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Katecheza dla rodziców młodzieży bierzmowanej (klasa III gimnazjum) po Mszy św. o 11.oo. Droga Krzyżowa o godz. 16.oo. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.oo.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – 4 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Sobota – nabożeństwo różańcowe o godz. 17.3o. Od przyszłej soboty rozpoczniemy w naszej parafii nowennę przez setną rocznicą objawień w Fatimie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę wszystkich parafian. Przez 9 kolejnych sobót przed wieczorną Mszą św. będziemy odmawiać różaniec. W każdą sobotę  do prowadzenia modlitwy zapraszamy inną różę różańcową. Podczas Mszy św. będziemy również przybliżać tematy związane z fatimskimi objawieniami.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Środa  – Róża Matki Bożej Bolesnej

Czwartek – Matki Bożej Z Góry Karmel

Niedziela – Róża św. Józefa

W środę  po wieczornej Mszy św. zapraszamy Zelatorki róż różańcowych na spotkanie na plebanii.

W sobotę 18 marca br. o godz. 19.15 róża męska z naszej parafii poprowadzi modlitwę różańcową w kościele św. Wojciecha na krakowskim Rynku w ramach akcji: 100 dni modlitwy różańcowej przed 100. rocznicą objawień w Fatimie. Taka okazja wspólnotowej modlitwy, parafialnej, rodzinnej w sercu krakowskiego Rynku nie zdarza się często. Zapraszamy.

Przypominamy, że ofiara na kwiaty do Grobu Pańskiego zbierana będzie według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy osobom, które organizują i zbierają ofiarę na ten cel do kościoła.

W kiosku z prasą katolicką „baranki wielkanocne”. Ofiary złożone zostaną przeznaczone na działalność Caritas, między innymi na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Ciupek do pp. Przybylskich.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – Dieta i post – jaka jest między nimi różnica? Wszyscy wokoło się odchudzają, a przecież właśnie teraz jest idealny moment, aby podjąć post i walczyć o coś znacznie więcej niż o smukłą sylwetkę. Niedziela – Dokąd zmierza Europa – zastanawia się rzymski korespondent „Niedzieli”. Okazuje się, że Bruksela – serce Unii Europejskiej – staje się coraz bardziej muzułmańska. Prawie 30. procent mieszkańców Brukseli to wyznawcy islamu. Źródło

Ola i Jaś

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Wiesława Wójcik z Krakowa, śp. Wiktoria Adamik z Rudawy, śp. Krzysztof  Wiśniewski z Brzezinki. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”. 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: