Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela Wielkiego Postu /19.03.2017/

Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu – rocznica święceń biskupich (1998) ks. kard. Stanisława Dziwisza, emerytowanego biskupa krakowskiego, którego osobę polecamy Waszym modlitwom. Droga krzyżowa o godz. 16.oo, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.oo.

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii w piątą niedzielę Wielkiego Postu, które poprowadzi o. Bartymeusz z Leżajska. Dokładny plan rekolekcji na bocznym ołtarzu.
Parafialna Droga krzyżowa w Nielepicach zostanie odprawiona w Niedzielę Palmową /tj. 09 kwietnia br./.

W liturgii Kościoła:
PoniedziałekUroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP . Msza św. w Nielepicach godz. o 8.oo.
ŚrodaNowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
SobotaUroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy świętej wieczornej Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Kartki z deklaracją przystąpienia do duchowej adopcji na bocznym ołtarzu. Nabożeństwo różańcowe w ramach nowenny sobót przed 100. rocznicą objawień w Fatimie o godz. 16.3o.

W minioną niedzielę zebraliśmy przed kościołem 2.420 złotych na pomoc dla polskich misjonarzy. W imieniu misjonarek i misjonarzy oraz Dzieła Pomocy „Ad Gentes” wyrażamy wdzięczność za dar modlitwy i ofiary w trosce o misyjne dzieło Kościoła.

Wszystkim solenizantom, jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia oraz opieki Matki Bożej. Szczególne życzenia kierujemy dla pana kościelnego, z okazji jego imienin, dziękując Mu za posługę w kościele. Wszystkim solenizantom życzymy „szczęść Boże”.

Dziękujemy mieszkańcom Młynki za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Pisar od pp. Szarek do pp. Koszyk.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zofia Nęcka z Brzezinki, śp. Włodzimierz Siudek z Krakowa. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Prasa katolicka; Dzisiaj w Gościu niedzielnym formularz, na którym możesz złożyć podpis i włączyć się w obronę rodziny złożonej z mamy, taty i dzieci. To kolejna akcja w ramach Europejskiej Inicjatywy obywatelskiej. Niedziela – „Uwierzyłem w siebie. Wtedy też udzieliłem pierwszego wywiadu…’ – mówi bohater artykułu pt. „Jerzy malujący ustami”. Źródło – przeczytamy o dniu świętości życia Mały Gość – skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz wszystko o jałmużnie.
Przypominamy, że w kiosku z prasą katolicką są do nabycia „baranki’ na stół wielkanocny.

Ogłoszenie z Siedlca.

Jest organizowany wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Nowym Targu dnia 01,04. br. o godz.15.oo. tj. sobota w reżyserii aktora Piotra Piechy z Krakowa. Zapisy w Siedlcu u sióstr Najświętszej Duszy Chrystusowej. Koszt 30 zł. Zgłoszenia do niedzieli 26.03. /tel. kontaktowy 660 251 800 /

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: