Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta niedziela Wielkiego Postu /26.03.2017/

Dziś – czwarta niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare”, czyli radości. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela Róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.oo.

Od poniedziałku / tj. 03 kwietnia br. / Msze św. wieczorne w kościele o 18.oo.

W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jak również na stronie internetowej parafii. Zróbmy wszystko, aby w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych nikogo z nas nie zabrakło. Pozwólmy sobie na dotyk miłosiernego Boga i Jego łaski.

W liturgii Kościoła:

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej. Prosimy o przynoszenie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Jeśli nie ma intencji, tzn. że nie prosimy, a jak nie prosimy to i nie otrzymamy.

W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej, za które można uzyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa dla dzieci o 17.30. Po Mszy św. wieczornej inscenizacja Drogi krzyżowej, którą przygotowała młodzież z naszej parafii.

W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. w kaplicy u sióstr o 8.00. Z racji I soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę różańcową – w ramach nowenny sobót przed 100. rocznicą objawień w Fatimie – zaprasza róża męska w parafii.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu mieszkańcom Rudawy:  ul. Niepodległości, ul. Polaczka, ul. Wyspiańskiego /do mostu kolejowego/, ul. Osiedlowa, ul. Dunajewskiego, ul. Łanowa i mieszkańcom Pisar. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

W tym tygodniu rusza kolejna akcja „Grudniowej Niespodzianki” zbiórki żywności i środków czystości. Celem jest udzielenie pomocy rodzinom potrzebującym z terenu gminy Zabierzów w okresie przed świętami wielkanocnymi. Prosimy o przynoszenie darów do kościoła i składanie do kosza przy bocznym ołtarzu. Zbiórka żywności i środków czystości potrwa do przyszłej niedzieli /2 kwietnia br./.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla osób udających się w pielgrzymce do Fatimy.

Sołtys Rudawy i Męska Róża Różańcowa zapraszają na wystawę Pro – life pt. „Każdy człowiek ma prawo do życia”. Wystawa znajduje się w świetlicy wiejskiej w Rudawie, będzie dostępna w niedzielę 2 kwietnia br. po każdej Mszy św. , jak i podczas rekolekcji parafialnych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Nawiązując do polskiej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele, zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w w parafialnym konkursie palm wielkanocnych.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od pp. Kulesza do pp. Cieśla.

Taca z  przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont kościoła.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – reportaż – dziennikarze odwiedzili muzułmańską dzielnicę Melenbeek w Brukseli; szczególny smutny widok przedstawia opustoszały kościół katolicki, który stoi w centrum dzielnicy. Niedziela – „To gwałciciela należy karać a nie dziecko. Dziecko nie jest zagrożeniem…” – polecamy artykuł o zorganizowanym w Krakowie spotkaniu z Amerykanką, która została poczęta w wyniku gwałtu, a teraz walczy o ochronę życia poczętego w ten sposób. Źródło – Perły baroku. Ola i Jaś
Przypominamy, że w kiosku z prasą katolicką są do nabycia „baranki’ na stół wielkanocny.

Ogłoszenie: Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem Stryczkiem oraz Męską Stroną Rzeczywistości zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową.

EDK to wyzwanie – ruszamy w nocy na ponad 30 kilometrową wędrówkę. Sami w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania stacji męki Jezusa. Zapisy na EDK tylko przez stronę internetową: www. edk.pl

Rekolekcje Wielkopostne – V Niedziela Wielkiego Postu
02.04. – 05.04.2017 r.
„Idźcie i głoście”

01.04 Sobota

17.30 – Nabożeństwo Różańcowe
18.00 – Eucharystia /przygotowanie do 100 rocznicy objawień w Fatimie/

02.04 Niedziela

6.45 – Msza św. z nauką ogólną

8.00 – Msza św. z nauką ogólną
9.30 – Msza św. z nauką dla młodzieży /gimnazjum, studenci, pracujący/
11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci
17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Msza św. z nauką ogólną
Po Mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn i ojców

Nielepice 7.30 – Msza św. z nauką ogólną
Brzezinka 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

03.04 Poniedziałek

8.00 – Msza św. z nauką ogólną

Szkoła Rudawa:
9.30 – Nauka kl. 0-3
10.30 – Nauka kl. 4-6
12.45 – Nauka kl. 1-3 Gimnazjum

Szkoła Nielepice:
11.30 – Nauka kl. 0-6

18.00 – Msza św. z nauką ogólną
Po Mszy św. nauka stanowa dla kobiet i matek

04.04 Wtorek

8.00 – Msza św. z nauką ogólną. Chorzy (sakrament
namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem)
9.30 – Nauka dla dzieci kl. 0-3
12.00 – Spowiedź oraz nauka dla dzieci kl. 4-6
13.30 – Spowiedź oraz nauka dla Gimnazjum

18.00 – Msza św. z nauką ogólną

05.04 Środa /Dzień spowiedzi w parafii/

8.00 – 9.30 – Spowiedź

9.00 – Msza św. z nauką ogólną

9.30 – 10.00 – Przerwa
10.00 – 11.00 – Spowiedź
11.30 – Msza św. z nauką dla dzieci kl. 0-6
13.00 – Msza św. z nauką dla Gimnazjum
15.00 – 16.30 – Spowiedź
16.30 – 17.00 – Przerwa
17.00 – 18.00 – Spowiedź

18.00 – Msza św. z nauka ogólną i odnowienie przyrzeczeń
Sakramentu małżeństwa

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: