Ogłoszenia duszpasterskie – 5 niedziela Wielkiego Postu /02.04.2017/

W dniu dzisiejszym rozpoczęły się w parafii rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy o. Bartymeusza z Leżajska, który poprowadzi rekolekcje w naszej wspólnocie. Znajdźmy czas, by móc uczestniczyć w tych wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Prosimy parafian o modlitwę w intencji ojca rekolekcjonisty oraz o dobre owoce rekolekcji. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dzisiaj – Msze św. z nauką ogólną o 6.45; 8.00; 9.30; 11.00. Chrzty dzieci na Mszy św. o 12.15. Droga krzyżowa o 16.oo, Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 17.oo. Po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn i ojców. Taca zbierana podczas rekolekcji będzie przekazana rekolekcjoniście.

W liturgii kościoła:

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek.

W pierwszy czwartek miesiąca (6 kwietnia) Msza św. o 18.00 w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Po Mszy św. nabożeństwo – Godzina Święta. Do adoracji zapraszamy Straż Honorową Serca Jezusowego, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza św. o 15.15.

W pierwszy piątek miesiąca (7 kwietnia) pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18.00. Okazja do spowiedzi od 17.00. Katecheza dla młodzieży bierzmowanej po wieczornej Mszy św. Brzezinka – Msza św. o 15.15

W sobotę nabożeństwo różańcowe w ramach nowenny sobót przed 100. rocznicą Objawień w Fatimie o godz. 17. 3o

W niedzielę Palmową (9 kwietnia) zostanie odprawiona ulicami Nielepic parafialna Droga krzyżowa. Początek godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tym nabożeństwie. Prosimy o przyniesienie świec. Konkurs palm po Mszy św. o 11.00.

Osoby, które prywatnie przystąpiły do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, mogą swoje deklaracje, składać na bocznym ołtarzu. Imiona i nazwiska zostaną wpisane do Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Prosimy o zgłaszanie osób chorych i w podeszłym wieku, które pragniemy odwiedzić w domach z posługą sakramentalną przed świętami (szczególnie tych, których nie odwiedzamy z okazji I soboty). Zgłaszamy chorych u pan opiekunek lub w zakrystii. Plan wizyty u chorych:
Czwartek – Nielepice, Młynka / godz. 15.15/ Pisary, Brzezinka / godz. 15.30/
Piątek – Niegoszowice /Msza św. godz. 9.00/
Sobota – Rudawa – godz. 9.00

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu: Rudawa ul. Zamkowa, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Stroma, ul. Polaczka, ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa, ul. Zielona, ul. Wojtasa Tomasza, Młyńska, ul. Zarzecze, ul. Zakątek, ul. Kolejowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego, ul Topolowa oraz mieszkańcom Kochanowa i Niegoszowic. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Pisar za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Młynki od p. Haliny Kłeczek /10 kolejnych domów /.

Taca dzisiejsza przeznaczona na remont kościoła. Obecnie trwają prace konserwatorskie dotyczące fundamentu, uzupełnianie braków kamienia, konserwacja cegły na frontonie kościoła. Od poniedziałku przystąpią do pracy tynkarze. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i prosimy o dalsze wsparcie tej inwestycji.

W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Boguś z Kochanowa. Polecamy jej duszę  miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym – Bóg nie chce cierpienia. Bóg nie jest powodem cierpienia. Dlaczego więc w Fatimie Maryja prosiła dzieci o cierpienia – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji. Niedziela – Zabójca Helenki Kmieć się nawrócił. Źródło – Ola i Jaś

Przypominamy, że dzisiaj w świetlicy Wiejskiej w Rudawie po Każdej Mszy św. można obejrzeć wystawę pt. „Każdy człowiek ma prawo do życia” z racji przeżywanego Narodowego Dnia Życia.

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrze przeżytych rekolekcji

Ogłoszenie: W dniu 11 kwietnia br. (wtorek) w godz. 8.00 – 11.00 w Przychodni Zdrowia w Rudawie ul,. Domańskiej 24 odbędą się badania USG Doppler Żył i Tętnic Kończyn Dolnych i Górnych, Tętnic Szyjnych i Kręgowych, USC Tarczycy, USG Prostaty, USG Stawów. Badania są płatne, cena jednego 60 zł. Rejestracja telefoniczna lub osobiście w Przychodni.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: