Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa /09.04.2017/

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień i bezpośrednie przygotowanie do Triduum Paschalnego, czyli najważniejszego dla nas wydarzenia w Kościele – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17. oo.

Przypominamy, że dzisiaj Droga krzyżowa w Nielepicach o 20.00. Prosimy uczestników tego nabożeństwa o przyniesienie świec.

Liturgia Kościoła:

Program Triduum Paschalnego:

Wielki CzwartekMsza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. W tym dniu świętujemy ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy Ciemnicy. Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do 21.00.

Wielki Piątekdzień Męki i Śmierci Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Adoracja w Ciemnicy od 8.00 do 18.00.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszamy do adoracji na 12.00. Droga krzyżowa w kościele o 15.00. Rozpoczęcie liturgii Męki Pańskiej o 18.00.
Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie według dotychczasowego porządku.

Plan adoracji:

Gorzkie Żale – 20.oo, 22.oo, i 24.oo
Adoracja młodzieży –21.oo
Różaniec – 02. oo. w nocy
Koronka do Miłosierdzia Bożego – 03.oo w nocy

Wielka SobotaWigilia Paschalna. Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów w kościele o 9.00; 10.00; 11.00; 12.00. Liturgia Wigilii Paschalnej o 18.00. Prosimy o przyniesienie świec.

Święcenie pokarmów:

Brzezinka – godz.10.oo, Niegoszowice – godz. 10.2o, Kochanów/szkoła – godz.10.4o
Kochanów / Sowiarka – godz. 11.oo, Młynka/ świetlica – godz.11.2o,
Młynka / p. Edwarda Siodłak / – godz. 11.4o
Pisary/boisko – godz. 10.15, Pisary kapliczka/na zakręcie – godz. 10.3o,
Rudawa – krzyż przy drodze – godz. 10.45,
Nielepice/kaplica – godz. 11.oo, Nielepice/szkoła – godz. 11.15,

Niedziela WielkanocnaNiedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o 6.oo. Uroczyste nieszpory Zmartwychwstania Pańskiego o 17.3o.

Poniedziałek WielkanocnyMsze św. według porządku niedzielnego. Uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Wieczornej Mszy św. w kościele nie będzie.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu parafianom z Brzezinki i Nielepic. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

W środę po wieczornej Mszy św. pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych .

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W najbliższą środę (!!!) troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Młynki od p. Czesławy Miłek / 10 domów/. Będzie to sprzątanie świąteczne!!! Natomiast w sobotę po zakończeniu Wigilii Paschalnej zapraszamy do przemycia kościoła kolejne rodziny od p. Anny Żbik.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – kiedy została odprawiona pierwsza Msza św.? Niedziela – o klasztorze kamedułów na Bielanach  Źródło – o liturgii Triduum Sacrum. Cuda i łaski – Pan Jezus cierpiący Nasza Arka – Człowiek w drodze Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: